Новорічні свята – улюблений час ласунів.
Новий рік – гарний привід побалувати себе та близьких шоколадом. Шоколатьє Тетяна Деде розповіла pr.ua про те, який шоколад люблять маріупольці, як з ягід та гарбузового насіння малює картини, а також хто замовляє шоколадні пуанти.
Букет на плитці шоколаду
Коли півтора року тому Тетяна Деде захопилася виготовленням шоколаду, то вирішила, що робити плитки зі звичайними начинками їй нецікаво. Вона закінчила курси створення фантазійних плиток. Зараз виготовляє шоколад, декорований ягодами, гарбузовим насінням і сухими бутонами квітів.
"Популярний шоколад із висушеними невеликими бутонами чайних троянд. Їх необов'язково їсти, можна легко вийняти з плитки та додати в чай або використовувати для виробів. Часто замовляють плитки, прикрашені шматочками сублімованих ягід - сухих, але приготованих таким чином, що в них збережені всі вітаміни й відчувається насичений смак. Такі ягоди можна викласти на плитці в будь-якій формі, наприклад, квіткового букета. До речі, для листиків у таких букетах використовую гарбузове насіння. Виходить ціла композиція на шоколадній плитці", - розповіла Тетяна.
Кисло-солодкі ягоди дуже добре поєднуються з білим шоколадом, який багатьом здається надмірно солодким.
Ягідною пудрою майстриня фарбує декор із білого шоколаду. Натуральні ягоди надають природного та цікавого кольору деталям. Вони стають як би в цятку, а це означає, що барвник натуральний.
Найпопулярніша начинка - малина та полуниця
Найчастіше маріупольці замовляють молочний шоколад, а білий та темний рідше.
"У шоколадні плитки начинка йде шматочками, а в цукерки - цілі ягоди. Дуже популярні начинки - малина з мигдалем або полуниця з невеликими слайсами кокоса. Смачна начинка з сиру пармезан, ананаса, фундука, мигдалю і щіпки перцю. Така начинка добре поєднується з молочним шоколадом", - розповіла Тетяна.
Окрім ягід та квітів, майстриня додає в плитки та цукерки спеції – м'яту, корицю, перець.
Шоколадні фігурки дарують на свята
Найчастіше маріупольці купують шоколадні набори в подарункових коробках, в які входять плитка, а також залежно від побажання замовника від 4 до 14 цукерок. Іноді замість цукерок замовляють медіанти – шоколадні медальйони діаметром 5-6 см.
Шоколадні фігурки мають великий попит перед Днем закоханих, Великоднем, новорічними святами.
"Перед найголовнішим святом року замовляють ялинки, сніговиків, зайчиків, чарівних оленів Діда Мороза. На 14 лютого популярні сердечка, написи "Love", цукерки у формі червоних губ. На Великдень купують фігурки зайців та великодні шоколадні яйця", - розповіла Тетяна.
Спочатку її замовники були переважно з Маріуполя, пізніше шоколадом стали цікавитися покупці з інших міст та країн. За словами шоколатьє, якщо правильно виконати всю роботу, витримати температуру, при якій готується шоколад, а вона повинна бути не більше +19 градусів, то солодкий подарунок доїде в цілості та безпеці. Щоправда, від подібних замовлень у спеку доводиться відмовлятися.
Завод на плитці шоколаду та пуанти для балерини
Особливо подобається Тетяні створювати плитки із контурним малюнком, коли на шоколаді малюють картини.
"Якось на плитці розміром 17 на 8 сантиметрів довелося на прохання замовника намалювати завод. Дуже запам'яталося замовлення, яке зробила для вечірки в сицилійському стилі. Потрібно було швидко придумати оригінальні подарунки для гостей. З пластичного шоколаду зробила лимони на гілочці. Якось навіть робила шоколадні пуанти для дівчини, яка захоплюється балетом", - розповіла Тетяна про незвичайні замовлення.
Поради від шоколатьє, як вибрати шоколад
Тетяна Деде радить насамперед звертати увагу на склад продукту.
"До складу шоколаду має входити терте какао, масло какао та молоко, жодних емульгаторів та інших добавок там бути не повинно", - розповіла вона.
Слід звертати увагу на ціну шоколаду. Так, виріб із якісного бельгійського шоколаду не може коштувати 20 гривень.
Шоколад без начинки зберігатиметься 3-4 місяці, а з начинкою - до 3 місяців. При цьому зберігати його потрібно в темному приміщенні при невисокій температурі.