Маріуполець Леонід Горохов знайшов німецький шпигунський знімок Маріуполя 1941 року.
В об'єктиві фашистів – Кальміуський район зі старим аеродромом та бараками, передає pr.ua.
Аерознімок, датований 6 вересня 1941 року, був прив'язаний і поєднаний із сучасними супутниковими знімками Google у проєкті OldMaps. Як повідомив збирач мап та аерознімків Маріуполя Леонід Горохов, завдяки публікації городяни вже знаходять цікаві для себе місця минулого.
«Поки що саме цей знімок опинився зараз у мене в розпорядженні. Він же був прив'язаний дніпрянами Артемом Костюком та Сергієм Чигивінцевим на сайті проєкту. Для мене аерознімок цікавий тим, що на ньому добре видно аеродром колишнього Іллічівського району, де стояла авіація. На фото є ще ділянки з об'єктами, схожими на літаки. Адже аеродром не одразу перенесли на нове місце. На жаль, я не фахівець із розшифровки таких знімків. Після публікації фотографії деякі користувачі знайшли місця свого дитинства. Цікава чітка геоприв'язка таких знімків і точна дата знімання: відразу зрозумілі межі району, будинки, бараки, розташування вулиці Доменної», - поділився з pr.ua любитель історії.
Зараз Леонід Горохов займається вивченням теми оборони Маріуполя в період Другої світової війни. Так, німецький шпигунський знімок дає йому визначити, чи були під містом винищувачі, їх тип, озброєння та можливості РСЧА, а також загалом знайти ключ до розгадки, як саме захопили місто фашисти 80 років тому.
«Авіація – це дуже серйозна сила, яка може протистояти будь-яким силам ймовірного загарбника. Зрозуміти правдивість мемуарів Курта Мейєра дозволить німецьке аерофотознімання, а він пише, що під час захоплення міста радянська авіація покидала його. Хоча могла дати відсіч. Маріуполь узяли 8 жовтня, а знімок, нагадаю, датований 6 вересня 1941 року, тобто до моменту окупації», - додає маріуполець.
Розглянути німецький шпигунський аерознімок і побачити локації міста, що цікавлять, користувачі можуть за посиланням.
Нагадаємо, що мапи та аерознімки Маріуполя, знайдені в архівах США, у проєкті OldMaps публікуються з лютого 2021 року.
Завдяки колекції Леоніда Горохова стало можливим:
Світлина надана Леонідом Гороховим