У Маріуполі вже в наступному році відкриє двері для студентів перший в Україні недержавний гірничо-металургійний університет Метінвест Політехніка. Його студенти будуть вчитись в модерновому будинку, займатися наукою в сучасних лабораторіях, а процес навчання стане найдемократичнішим в нашій країні.
Про це під час ефіру телеканалу «Україна 24» розповіли генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков і ректор університету «Метінвест Політехніка» Олександр Поважний.
Група Метінвест планує вже в наступному році запустити програми бакалаврату в першому недержавному гірничо-металургійному університеті «Метінвест Політехніка», який виведе вищу освіту України на новий рівень. Викладати в ньому будуть теоретики та практики з усього світу, а навчати планують за програмами, які дадуть випускникам ключове - практичні знання, що необхідні потенційним роботодавцям.
Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков під час ефіру зазначив, що найважливіша цінність будь-якої країни - це люди, які в ній живуть і її розвивають:
«Група Метінвест прийняла рішення відкрити перший в Україні технічний вищий навчальний заклад, який буде створено за традиціями й світовими стандартами кращих університетів. «Метінвест Політехніка» дасть можливість талановитим студентам вчитися у себе вдома, працювати на підприємствах, які знаходяться в Україні та досягати успіху».
На даному етапі ведеться робота з будівництва кампусу нового вишу. Уже визначено місце розташування навчального корпусу та гуртожитку, йдуть підготовчі роботи до початку будівництва будівель. Запрошені до співпраці доктори й кандидати наук приступили до розробки навчальних програм та реалізують ряд з них на програмах підвищення кваліфікації.
Ректор університету «Метінвест Політехніка» Олександр Поважний під час ефіру розповів, що у виші готуватимуть бакалаврів за такими напрямами, як металургія, металознавство, гірнича справа, комп'ютерні науки, економіка та інші. Для забезпечення якісного навчального процесу в корпусі нового вишу обладнають 15 новітніх лабораторій, комп'ютерні класи та ультрасучасну бібліотеку.
Говорячи про організацію навчального процесу ректор «Метінвест Політехніки» підкреслив, що без практичного застосування тих знань, які отримані в стінах університету, навчання буде неефективним. Тому починаючи з третього курсу, за всіма спеціальностями, в «Метінвест Політехніці» передбачено дуальну освіту. Тобто, перші два роки будуть відведені на академічну підготовку, а на третьому і четвертому курсі передбачено поєднання академічної підготовки в університеті та практичної - на виробничих майданчиках підприємств Групи Метінвест.
«Ми вже ведемо освітню діяльність, яка пов'язана з програмами підвищення кваліфікації. Наша мета - через рік 1 вересня 2022 року, відкрити двері нашого сучасного технічного університету вже для бакалаврів. І особливо примітно, що він створюється саме в Україні й для України», - підсумував Олександр Поважний.
Нагадаємо, раніше значущість освітньої ініціативи Групи Метінвест прокоментував акціонер SCM Рінат Ахметов:
«Головна інвестиція - це якісна освіта. Упевнений, саме підвищення якості освіти має стати національною ідеєю України, силою, яка об'єднає українців. Щоб Україні не втратити свою промисловість, перший і найважливіший крок, який необхідно зробити - це повернути технічну освіту на її історично високий рівень. Той рівень, який дозволить підприємствам успішно працювати та випускати якісну продукцію, а їх співробітникам - гідно жити й пишатися своїми професіями. «Метінвест Політехніка» - не просто новий технічний університет. Це наш внесок у майбутнє, який створює міцний технологічний і кадровий фундамент для розвитку України».