У Маріуполі та в Україні люди, які пройшли повний курс імунізації проти коронавірусу, зможуть отримати "бонус" від влади – тисячу гривень.
Кому та як виплачуватимуть кошти, розбирався pr.ua.
Зазначимо, що виплату коштів повністю вакцинованим мешканцям анонсував Президент України Володимир Зеленський 15 листопада. За його словами, отримати грошову винагороду українці зможуть з 19 грудня.
Ця ініціатива, як розповідав прем’єр-міністр Денис Шмигаль, направлена на підтримку малого та середнього бізнесу у сферах, що найбільше постраждали через пандемію, а також мотивацію людей зробити щеплення проти коронавірусу.
Тисяча за вакцинацію: хто отримає кошти?
"Кожний, хто зробив дві дози вакцини проти коронавірусу впродовж прищеплювальної кампанії, зможе отримати тисячу гривень через застосунок або портал "Дія", - розповіли pr.ua в Міністерстві цифрової трансформації України.
Гроші будуть нараховуватися з 19 грудня на віртуальну платіжну картку, проте скористатися ними можна буде не всюди, а лише у визначених урядом сферах та підприємствах. Ймовірно, це будуть заклади культури, спорту, а також перевізники. Тобто, придбати продукти та сплатити за комуналку за ці кошти не вдасться, проте можна буде організувати цікаве дозвілля (наприклад, купивши квитки до кінотеатру) або запланувати подорож.
Як отримати гроші за вакцинацію проти коронавірусу та не натрапити на шахраїв?
Наразі чіткого алгоритму з оформлення виплати грошей та деталей, як ними можна буде скористатися, немає, адже проєкт знаходиться на етапі розробки.
"Дійсно, ви зможете через "Дію" отримати 1000 грн після повного курсу вакцинації від коронавірусної хвороби. Водночас така послуга стане доступною трішки пізніше", - підтвердили pr.ua в службі підтримки "Дія".
Проте соцмережами вже зараз поширюються різноманітні "інструкції" щодо отримання грошей. Деякі повідомлення, зокрема, надсилають нібито від імені МОЗ України.
"Під виглядом МОЗ в окремих групах публікують повідомлення з начебто офіційною інформацією про те, як отримати 1000 грн за щеплення від COVID-19. Ця інформація не є офіційною. Ми поки що не знаємо, хто її поширює і в яких цілях", - розповіла заступник міністра охорони здоров'я Марія Карчевич.
Також кілька днів тому українці почали отримувати смс-повідомлення начебто від одного з національних банків про нарахування "ковідних" виплат у кілька тисяч гривень та посиланням, за яким слід перейти для отримання коштів. Проте насправді такі СМС поширюють шахраї, які таким чином виманюють банківські дані людей.
Нагадаємо, щоб не стати жертвою шахрайських систем, не слід передавати комусь особисті та банківські дані, а також відкривати та переходити за підозрілими онлайн-посиланнями.