У Маріуполі 2021 рік став знаковим для багатьох інфраструктурних проєктів – після масштабної реконструкції нове життя отримали парки, туристичні магніти, спортивні та дошкільні заклади, а також об'єкти медицини.
Сьогодні мешканці Приморського району можуть прогулятися оновленим пірсом, а в Кальміуському районі – почути звуки "живого лісу" в Ювілейному парку ім. Гурова. Редакція pr.ua зібрала ТОП-10 реконструкцій, які були проведені минулого року.
Готується до відкриття плавбасейн "Нептун"
У 2021 році в плавбасейні закінчився капітальний ремонт, який тривав понад два роки. Будівлю змінили до невпізнання - фасад утеплили та декорували навісними панелями з LED-підсвічуванням, відремонтували душові, роздягальні, спортивні зали, а також встановили сучасну чашу та трампліни. Тепер "Нептун" відповідатиме олімпійським стандартам: у Маріуполі зможуть готувати чемпіонів з п'яти видів спорту. Крім того, у місті проводитимуть всеукраїнські та міжнародні змагання.
Але на цьому проєкт реконструкції не завершиться – під час другої черги ремонту планується звести ще одну будівлю, яка розміщуватиметься перед тою, що існує. У ній з'являться спортзал та реабілітаційний центр.
Відремонтовано другу частину пірсу
Праву сторону пірсу, який так палко полюбився жителям, відкрили в Маріуполі до Дня Незалежності України. Під час реконструкції тут з'явилося нове терасне покриття, зручні шезлонги та нічне підсвічування. Маріупольці будь-якої пори року із задоволенням приходять на туристичну локацію, п'ють каву в альтанках і милуються заходами сонця.
Нагадаємо, ремонт обох частин пірсу пройшов у рамках програми "Більше ніж сталь". Це спільний проєкт муніципалітету та Групи Метінвест. У 2020 році металурги направили 7 млн грн на реконструкцію лівої частини пірсу, а у 2021-му - допомогли виконати реконструкцію правої сторони. Меткомбінат імені Ілліча забезпечив постачання необхідних будматеріалів, а фахівці ремонтного підприємства "Метінвест-Промсервіс" провели відновлення пірсу. Загалом реконструкція правої сторони пірсу коштувала 26,7 млн грн. З них 13,5 млн грн – інвестиції Групи Метінвест.
Реконструкція Ювілейного парку імені Гурова
Ювілейний парк імені Гурова – найбільший реконструйований парк Маріуполя. Уся його територія займає близько 50 га. Тому перетворення місця відпочинку розбили на кілька частин. Перший етап реконструкції завершився у 2021 році – в його оновлення металурги інвестували близько 80 млн грн.
Сьогодні парк змінив свою назву, тут з'явилися сучасна зона барбекю, два нові фонтани, сцена та відремонтований прогулянковий бульвар. Також зону відпочинку доповнили унікальними звуковими ефектами та світловим шоу – маріупольці зможуть побувати в "лісі, що дихає", побачивши, як у темний час доби підсвічують дерева та почувши спів птахів та шум води.
Відремонтовані дитячі садки та школа
У 2021 році в Маріуполі оновили ясла-садок №32 "Дивосвіт", дитячий садок №106 "Горобинка" та школу №26. Навчальні заклади змінилися до невпізнання – будинки утеплили, встановили енергоощадні вікна та оснастили сучасним обладнанням.
Так, у садочку "Горобинка" крім звичайних груп працюють інклюзивна та групи для дітей із затримкою психічного розвитку, а в дошкільній установі №32 на Лівому березі відкрили 11 груп: три для малюків з порушеннями опорно-рухового апарату, одну – інклюзивну та сім звичайних. Після дворічної реконструкції перетворилася і ЗОШ №26 – тепер тут застосовують мультимедійне обладнання, є нова їдальня, футбольне поле, баскетбольний та багатофункціональний майданчики, воркаут-тренажери та тенісні столи.
Ремонт Набережної
У жовтні в Маріуполі завершився капітальний ремонт дороги по вулиці Набережній, також було відновлено зливову систему. Ремонт здійснено з гарантією підрядника на десять років. Також працівники "Маріупольавтодору" нанесли пластикову розмітку та обладнали автостоянку за КП "Комунальник".
Оновили Центр комплексної реабілітації людей з інвалідністю №2
Центр реабілітації відкрили після ремонту до Дня Незалежності України. В установі після реконструкції з'явилася нова послуга – раннє втручання для малечі, яка має ризик отримати інвалідність від народження до чотирьох років. Для старших вихованців обладнали трудові майстерні, спортивні зали, відпочинкові кімнати. За центром також закріпили спеціальний мікроавтобус з підіймачем.
Триває оновлення маріупольських лікарень, усі "ковідні" установи забезпечені киснем
Торік у Маріуполі завершили капітальний ремонт дитячого регіонального інфекційного центру. Його створено на базі міської лікарні №4. Тут наразі можуть обслуговувати 100 тисяч дітей з усього півдня Донецької області. Загальна вартість створення регіонального центру – близько 28,5 млн грн. З них 10 млн грн виділила Група Метінвест, обласна субвенція становила 14,5 млн грн, із міського бюджету надійшло 4 млн грн. Інфекційний центр складається з трьох реконструйованих інфекційних відділень та унікальної баклабораторії.
Також у міській лікарні №4 відремонтували неврологічне відділення. Після проведення капітального ремонту з'явилася додаткова апаратура для реабілітації хворих. До звичайного режиму роботи повернулося і травматологічне відділення лікарні №4, воно тимчасово було перепрофільовано для прийому пацієнтів із COVID-19, а в оперблоці виконувався ремонт. Завдяки новому технічному оснащенню лікарі планують розширювати перелік послуг.
У кардіо-судинному центрі завершився капітальний ремонт відділення судинної хірургії – обладнали сучасну операційну, палати інтенсивної терапії, розміщено 20 ліжко-місць. Крім того, після ремонту відкрилися дитячі амбулаторії №5, 6, 7 Центру первинної медико-санітарної допомоги №2.
У Маріуполі продовжується боротьба з пандемією. Нині є 700 ліжок з доступом до кисню у чотирьох лікарнях міста. Завдяки Групі Метінвест у медзакладах створено кисневу інфраструктуру, закуплено кріосистеми, і тисячі тонн кисню безоплатно передаються до закладів охорони здоров'я, щоб рятувати життя хворих на COVID-19.
Відреставрували будинок з годинником
До Дня міста завершився ремонт фасаду будинку з вежею на проспекті Миру, 75 біля підземного переходу. Будівлю прикрасив новий годинник діаметром майже три метри з круглим циферблатом та римськими цифрами. Наступного року їх обіцяють доповнити світловим шоу та механічною інсталяцією, яка знайомитиме мешканців та гостей міста з важливими історичними етапами та видатними особистостями.
На Лівобережжі з'явилося "Місце зустрічі"
2021 рік подарував Лівобережному району ще одну локацію для відпочинку городян - "Місце зустрічі". Проєкт реалізувала громадська спілка "Зелений центр Метінвест". На площі Перемоги встановили лавки, столики для кава-брейку, декоративні світильники, розбили клумби, обладнали місця для бездротового підзаряджання мобільних телефонів. Окрім цього, на локації оновили урни та облаштували велопарковку.