«Що маємо, не зберігаємо» — такого висновку дійшов, побачивши в Маріуполі станцію з мозаїчними «Вітрилами» український мандрівник Олександр Мальон.
В цілому стан будівлі водноспортивної бази ДТСААФ на березі Азовського моря він назвав трешем, передає PR.UA.
Своїми враженнями турист і фотограф поділився в соцмережах. Також Олександр Мальон зобразив за допомогою дрона будівлю станції, панно Кузьменкова і Константинова та внутрішній інтер'єр покинутої будівлі. У кадр потрапила практично музейна обстановка приміщень — збережені люстри, металеве оздоблення, інформаційні стенди, мальовнича діорама в одному з навчальних класів.
![]()
«На завершення розповіді про Маріуполь трохи трешу, точніше занедбаного модернізму. Колишня будівля водноспортивної бази ДТСААФ. Проходячи повз, не міг не звернути на неї увагу. Відразу кинулася в очі мозаїка. Всередині взагалі ніби потрапляєш в музей - старі стенди, плакати і навіть діорама. Історія сумна. За часи СРСР звідси виходили матроси, олімпійські чемпіони, а за часів незалежності приватні власники активно продавали все майно», — розповів мандрівник у соцмережах.
У коментарях він також зазначив, що в такому місці ця будівля виявилася нікому не потрібною, а власники приміщення залишилися на окупованих територіях: «У 2015 році будівлю використовувала «Самооборона Маріуполя». В той же час коріння приватних власників йдуть до окупованих територій».
При цьому, на його думку, станція могла б отримати друге життя, а саме барвисте панно після реставрації також довго прослужить маріупольцям.
Нагадаємо, що Олександр Мальон зробив цикл фотопублікацій про архітектуру та історію Маріуполя, а також красу пейзажів Білосарайської коси. Окремий пост був присвячений водонапірній вежі, долю якої він назвав відмінним прикладом трансформації виробничих приміщень у творчий простір.
Фото Олександра Мальона