Про це PR.UA розповів начальник відділу культурної інфраструктури та охорони культурної спадщини департаменту культурного розвитку Микита Ковальов.
Так, в черзі на присвоєння статусу три будівлі: колишній акцизний склад № 7, будинок Архітектора Нільсена і зруйнована синагога. Сьогодні статус пам'яток архітектури місцевого значення мають всього шість міських будівель.
Микита Ковальов розповідає: «Це Драматичний театр, два будинки зі шпилями, БК «Молодіжний», водонапірна вежа, будівля індустріального технікуму».
Наразі в департаменті працюють над відповідною документацією. Небажання деяких власників брати участь в процесі обтяжує, але не перешкоджає цьому.
«Приватні будинки також можуть бути пам'ятками культури, незалежно від того, хоче цього власник чи ні. - розповідає Микита Ковальов. - Статус накладає обмеження на власника: після його присвоєння будинок не можна зносити, добудовувати, руйнувати архітектурні елементи, змінювати фасад. Якщо власник захоче робити перепланування, він повинен отримати погодження у департаменту культури».
Але, за словами фахівців, будівель, які заслуговують на статус пам'ятника архітектури в Маріуполі набагато більше. Це і будинок Ґампера, і особняк Регіра, і відомий будинок з левами, і радіовузол.
Начальник головного управління містобудування та архітектури Наталія Овчаренко розповідає: «Ми розробили новий архітектурний історико-опорний план міста, він ще не затверджений на сесії міської ради, але узгоджений з Мінкультом. У ньому зазначено 47 об'єктів, яким планується надати статус пам'яток культури. Багато з них - колишні купецькі будинки. Наприклад, будівля маріупольця Натана Рябінкіна, де зараз розташований ресторан, будинок Гіацинтова, в якому працює музей».
Робота над кожним об'єктом займає чимало часу. Тому надавати статус будівлям будуть поступово. Нещодавно представники муніципалітету зустрічалися з маріупольськими істориками та краєзнавцями. Вони висунули ідею провести громадські слухання, на яких самі маріупольці вирішать, яким будівлям статус пам'яток потрібно присвоїти в першу чергу.
Світлини Аліни Комарової
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден