Житель Донеччини пролікував пугача, павича та навіть альпаку. Також його клініка дозволяє проводити кардіологічні дослідження, зробити рентген і прооперувати тварин, передає PR.UA.
Приватний ветеринар Валентин Ткачук зізнається, що його клініка стала популярною на півночі області, також до нього везуть вихованців жителі Луганщини. Незабаром перелік медичних послуг розшириться. Такі медичні можливості у підприємця з'явилися завдяки участі у грантових програмах.
Як повідомляють в USAID, підприємець свою приватну ветеринарну клініку «Білий ведмідь» відкрив в Лимані. Його перший приватний ветеринарний кабінет відкрився в 2012 році, а в 2014 році через бойові дії в Донецькій області, ветеринар був змушений закрити клініку і виїхати на заробітки. Валентин повернувся в регіон в 2018 році. З того часу почав знову розвивати свою справу і за програмою «Український донецький куркуль» купив новий апарат ультразвукової діагностики.
«З цим апаратом ми почали виконувати кардіологічні дослідження тваринам, такі послуги не надавали в ветеринарних клініках на півночі Донеччини. До нас почали їхати клієнти», - каже Валентин.
У 2021 році за сприяння проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» підприємець отримав грантову допомогу - сучасний рентгенапарат та обладнання для оцифровки рентгенівського знімків, кисневий концентратор для проведення операцій тваринам, монітор, який контролює стан тварини під час операції, пульсоксиметр, шприцевий дозатор для подачі наркозу під час операції і тонометр для вимірювання артеріального тиску і електрокардіограф.
«Ми не очікували, що на рентген буде великий попит. Фактично з першого його дня! Зараз до нас їдуть клієнти з півночі Донецької і Луганської областей. Багатьом тваринам лікарі призначають рентгенодіагностику, ми надаємо цю послугу», - ділиться Валентин Ткачук.
Сьогодні в клініці можна пролікувати котів, собак, кроликів, морських свинок, також надається допомога тваринам з місцевого зоопарку. Нещодавно лікували пугача, альпаку і павичів. Крім того, ветеринар планує створити лабораторію, щоб у власній клініці робити тваринам аналізи крові. Буде розвивати і ортопедію, для цього зараз він вчиться на курсах в Харкові.
Відзначимо, що грантова і освітня допомога підприємцям на Сході України надається проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії «Схід економічних можливостей».
Нагадаємо, що в Маріуполі живе мавпочка-«целовашка», яка на виставці в Урзуфі демонструє ласку до улюбленого кіпера.