Депутати Маріупольської районної ради виступили з пропозицією створити в Мангушській ОТГ першу на території громади рятувальну станцію для відпочиваючих.
Про це повідомляє PR.UA з посиланням на програму «Слово VS Слово» Маріупольського ТБ.
На узбережжі Азовського моря незабаром почнеться літній сезон-2021. Під час пандемії коронавірусу в Україні розвивається внутрішній туризм, тому очікується велике скупчення як туристів, так і місцевих жителів. Однак, як повідомив в ефірі депутат Маріупольської районної ради Артем Саркісян, в пляжній зоні Мангушського району немає жодного рятувальника, який би забезпечував безпеку громадян.
«Коли наші туристичні зони працюють в літній період, то великий наплив людей завжди починається з 23:00 і до 4 ранку. Нерідко вони йдуть на пляж купатися, хоча в цей час заборонено заходити в воду. В основному відпочиваючі живуть у відомчих пансіонатах, які розташовані на березі. І в кожному повинен бути закріплений матрос-рятувальник. Але на цих посадах фахівців немає, хоча вони прописані в штатному розкладі», - говорить Артем Саркісян.
Він зазначив, що нерідко в них прописані прізвища прибиральників, двірників, кастелянш, адміністраторів пансіонатів.
«Однак це, як мінімум, неправильно, - каже депутат. - Коли тоне людина в морі, у рятувальника є 5-7 хвилин для того, щоб його повернути до життя. Крім того, є ще одна проблемна сторона - рятувальник не може не пустити людину в море. Це не входить в його повноваження», - зазначив Артем Саркісян.
За його словами, для цього Маріупольська районна рада провела кілька діалогових майданчиків з МВС для того, щоб вони патрулювали берег саме в Мангушській ТГ.
«Адже скоро Маріуполь і район зустрічатиме гостей і місцевих жителів», - говорить Саркісян.
Як зазначила голова постійної депутатської комісії Маріупольської райради з питань екології, охорони довкілля, розвитку туризму та курортної зони Олена Калайтан, вже створена комісія з техногенної безпеки, куди увійшли представники поліції, прикордонної служби, рятувальники та сама адміністрація Маріупольської райради.
«І ситуація така - якщо в Маріуполі безпека на воді забезпечена, то в районах, зокрема, в Мангушському районі, де тонуть і чимало людей в морі, немає рятувальників», - додає вона.
Тому комісія розпочала роботу разом з Мангушською райадміністрацією зі створення в районі одного рятувального поста.
«Однак ми бачимо, що потрібно ще як мінімум два таких поста. І на сесії Маріупольської районної ради ми говорили про це і рекомендували їх створити. Адже зараз ситуація пущена на самоплив. Оскільки, відпочиваючи де-небудь на узбережжі Азовського моря, за межами Маріуполя, немає ніякої гарантії, що за людиною встигнуть приїхати рятувальники».
Вона зазначила, що Маріупольський район планує розвивати сферу туризму, але із залученням інвестицій нам потрібні і певні заходи безпеки, над якими варто починати працювати. І робота вже розпочата.
Як раніше повідомляв PR.UA, голова Маріупольської районної державної адміністрації Наталія Букрєєва зазначала, що селищна рада готова профінансувати в 2021 році тільки один пост.