Відомі всьому місту і в околицях активісти, чиї обличчя миготять тут і там, близько десяти осіб, заблокували сходовий марш, що веде до конференц-залу, не пропускаючи ні депутатів, ні журналістів. Своїми діями вони відкрито намагалися спровокувати поліцію на застосування сили. Але не сталося. Сесія все-такі відбулася, передає PR.UA.
Ні для кого абсолютно не секрет: починаючи з минулого року, з метою попередження поширення коронавірусу сесії міської ради проходять із суворим дотриманням обмежувальних заходів. Будь-який бажаючий, як це було раніше, не зможе потрапити до сесійної зали, інакше це призведе до порушення обмежувальних норм. Представники громадськості можуть виступити на сесії в тому випадку, якщо вони попередньо записалися. Пряма трансляція сесії ведеться на офіційному сайті міськради і на телеканалі МТБ.
Ігноруючи норми законодавства, активісти перегородили прохід для депутатів та журналістів, акредитованих для висвітлення роботи сесії. А найбуйніші, в числі яких відомі Галина Однорог, Петро Овчаренко та Олександр Чушикін почали напирати на поліцейських і відштовхувати їх, покриваючи лайкою і намагаючись прорвати кордон.
Близько десяти молодих хлопців і дівчат в поліцейській формі мовчки вислуховували образи і стримували натиск. «Я вас попереджаю: ви порушуєте громадський порядок і будете за це відповідати!» - спробував переконати активістів один з правоохоронців.
Але ті продовжували натиск і з явним задоволенням знімали все на відео. Галина Однорог почала розмахувати журналістським посвідченням, яким обзавелася напередодні і, за її словами, тепер представляє не тільки маріупольську громадськість, а й «львівський сайт і львівську газету». Під прикриттям нещодавно отриманої «корочки» вона кричала про те, що порушують її права: «Якщо мене не пускають, то і я нікого не пущу!»
Вся ця штовханина тривала близько півгодини. Конфлікт погасив заступник міського голови Аркадій Мєшков, який запросив журналістів і парочку активістів пройти до сесійної зали.
Тут же, на місці подій, PR.UA звернувся за коментарем щодо ситуації до начальника Маріупольського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області Сергія Бичіна.
«Ми отримали лист від Маріупольської міської ради щодо забезпечення правопорядку під час проведення пленарного засідання сесії. У ході несення служби виникли конфліктні ситуації, пов'язані з тим, що велика кількість людей захотіла потрапити до сесійної зали. Поліція не приймає рішень щодо допуску або не допуску людей. На сьогодні діють карантинні норми і за проведення сесії відповідає організатор. Поліція забезпечує порядок і жодним чином не перешкоджає здійсненню права громадян вільно висловлюватися і брати участь у таких заходах, дотримуючись норм законодавства», - розповів Сергій Бичін.
А як налаштовані працівники поліції на несення служби в умовах, коли до них застосовують фізичний і психологічний тиск, провокуючи на силові дії?
На питання PR.UA полковник поліції Сергій Бичін відповів: «Наше завдання – забезпечити громадський порядок найбільш якісно і не допустити застосування фізичної сили. Але правова оцінка діям кожного з учасників конфлікту буде надана після аналізу відеозапису. Якщо в діях громадян буде склад адміністративного правопорушення, вони понесуть за це відповідальність. Кваліфікація буде надана після збору пояснень».
Аркадій Мєшков в коментарі для PR.UA дав свою оцінку події: «Перед початком чергового пленарного засідання сесії міської ради кілька осіб вчинили хуліганські дії з метою зірвати сесію. Хотілося б подякувати правоохоронцям, які втрутилися в ситуацію і, я впевнений, дадуть принципову правову оцінку щодо перешкоджання депутатській діяльності. Пленарне засідання відбулося, робота сесії пройшла відповідно до регламенту та порядку денного».
Але, зізнатися, залишився недобрий післясмак. Вже штовхалися так з поліцією в Маріуполі. Не ці активісти, а інші вже кричали: «Міліція з народом!» - шість років тому, коли все починалося з малого. Занадто дорого заплатило наше місто за те, щоб вистояти і почати розвиватися. Занадто нерозумно і легковажно було б викрики буйних «активістів» сприймати як свободу слова і повертатися до протистояння.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)