У Маріуполі в цьому році зареєстровано три осередки сказу тварин.
Носіями хвороби стали два коти та собака. За допомогою в лікувальні заклади міста звернулося 439 маріупольців, 243 особам було призначено курс щеплень від сказу.
Про причини поширення сказу та те, як поводити себе, якщо вас покусала тварина, pr.ua розповіла Катерина Железняк, біолог відділу моніторингу та реагування на небезпеки маріупольської районної філії ДУ "Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України".
За її словами, одна із причин поширення сказу - зростання кількості безпритульних тварин, безвідповідальне відношення господарів домашніх улюбленців до їх вакцинації та низький рівень імунізації диких тварин.
"Звичайно ж, основне джерело сказу все-таки дикі тварини - лисиці, єнотоподібні собаки, їжаки. Проте й домашні коти та собаки розповсюджують сказ. Захворівши на сказ, дикі тварини втрачають страх перед людиною і близько підходять до житла. Люди не замислюючись про те, чому лісові мешканці поводять себе як ручні, беруть їх на руки, годують, гладять. Робити цього не варто, бо саме так людина може заразитися сказом", - розповіла Катерина Железняк.
Зараження відбувається при попаданні вірусу цієї хвороби в організм людини через слину хворих тварин при укусах, подряпинах, через слизові оболонки очей, рота, носа. Вірус може потрапити в організм людини навіть при контакті з предметом або одягом, забрудненим слиною хворої на сказ тварин.
Що робити, якщо вас покусала тварина?
В такій ситуації обов'язково треба звернутися до хірурга або травматолога за медичною допомогою та для вирішення питання про проведення вакцинації. Поки щеплення від сказу або, як їх називають антирабічні, – єдиний спосіб запобігти захворюванню.
Як не заразитися на сказ?
Сказ - небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи.
Аби не наражатися на небезпеку, варто дотримуватись правил:
- утримуватися від контактів з дикими та безпритульними тваринами;
- аби уникнути щеплення після укусу домашньої тварини, варто з'ясувати, де проживає її господар і встановити ветеринарний нагляд над цією твариною;
- рани, подряпини після укусу варто негайно промити теплою кип’яченою або проточною водою з милом;
- якщо тварина пошкодила ваш одяг, спочатку його варто обробити гарячою праскою, а після цього вже ремонтувати;
- щорічно щеплюйте від сказу домашніх та сторожових собак.