Таку послугу для безпеки жінки та дитини готовий надати Маріупольський міський пологовий будинок, що на Лівобережжі, передає PR.UA.
Свого часу тут вже проходили релакс-пологи, дуже популярні і партнерські. Відсутність зайвих втручань, комфортні умови, присутність психолога, партнера, доули, духовного наставника, абсолютно природні пологи ... Тут готові прислухатися до будь-яких потреб породіллі, щоб поява малюка стала щасливим і радісним моментом для сім'ї. У 2020 році тут пройшло 820 пологів, в середньому в місяць тут народжує 70 жінок.
Домашні пологи в пологовому будинку. Як це?
Комфортні умови, затишна обстановка, самі близькі люди поруч, тільки ті, кому можна довіряти. Хто допоможе, підкаже і збереже два переплетених природою і любов'ю життя. Таїнство очікування малюка, момент його народження, перший крик, прикладання, тепло мами і тата. Турбота. Любов. Нічого зайвого. У такій атмосфері в уявленні багатьох жінок відбуваються пологи. Будь вони першими або навіть четвертими.
У Маріупольському міському пологовому будинку це розуміють і прагнуть максимально надати такі умови жінці за її бажанням. Як це відбувається, PR.UA розповіла медичний директор пологового будинку Світлана Бунакова.
«Домашні пологи мають на увазі пологи з будь-ким із партнерів. Це може бути мама, чоловік, сестра, подруга, якась доула. Єдина умова: для проведення таких пологів в стінах пологового будинку сьогодні необхідне тестування на ковід для партнера. Термін придатності аналізу три дні. Це єдиний нюанс. До пандемії 80% пологів були партнерськими. А так ми допускаємо і проводимо партнерські пологи регулярно.
Кожна жінка народжує в індивідуальному пологовому залі — поруч з нею немає інших пацієнток. Кожен родзал оснащений всім необхідним медичним обладнанням для контролю стану матері і дитини, надання реанімаційної допомоги в разі потреби. Тут багатофункціональне ліжко з регулюванням положення, можливі вертикальні пологи, в положенні сидячи або напівсидячи при бажанні породіллі, є шведська стінка, фітбол.
На фото Маріупольского міського пологового будинку: комфортні родзали.
Якщо жінка захоче, можна народжувати з доулою, затемнити родзал, включити свою музику, запалити аромасвічки — проти цього ми не заперечуємо. Єдине, що важливо для проведення «домашніх пологів» в Маріупольському міському пологовому будинку, це можливість медиків в будь-який момент проконтролювати стан породіллі і малюка. Ми гарантуємо мінімальне втручання зі свого боку, все за згодою жінки.
Коли маля народжується, одразу кладеться на груди мами. Тут же у мами на грудях малюк обтирається, одягається в шапочку і шкарпетки. Якщо немає ніяких реанімаційних або інших нюансів, новонароджений залишається на грудях у мами дві години, а можливо, що і з татом. У цьому ж складі вони можуть поїхати і в свою палату. Ланцюжок "мама-тато-малюк" не розривається навіть у разі кесаревого розтину.
Сьогодні у нас є палати підвищеної комфортності з ліжком для мами, манежем, спальним місцем для її партнера або помічника, цілодобової теплою водою, побутовою технікою, з окремим душем і туалетом», — зазначає лікар.
За програмою медичних гарантій пологи в Лівобережному пологовому будинку безкоштовні, додаткова оплата тут існує лише за палати підвищеної комфортності.
Релакс-пологи за класикою: за і проти
Практикували у Маріупольському міському пологовому будинку пологи в напрямку релакс. При бажанні пацієнток вони проходили за участю наставниць з повним курсом підготовки протягом вагітності.
«Релакс-пологи проходили разом з послідовниками цього руху, які були у нас в місті. Це ціла програма, вона має на увазі тривалу підготовку мами до моменту народження малюка і, власне, затемнений родзал. Ми не заперечували до випадку, коли одна з наставниць багато на себе взяла і не довезла вчасно одну з вагітних — та народила в машині. Добре, коли все добре, але, на жаль, такі люди часто не бачили як це, коли породіллі погано і потрібна допомога. І це найбільша їхня проблема», — ділиться Світлана Бунакова.
За її словами, акушерство це медицина п'яти хвилин, коли зараз все добре, але протягом п'яти хвилин може розвинутися стан, що загрожує життю і матері, і дитини.
«Дуже важко потім впоратися з наслідками, ніж їх попередити», — підкреслює Світлана Бунакова.
Фото depositphotos.com
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)