Маріуполь і художній музей імені Архипа Куїнджі готує для гостей і жителів міста дві грандіозних події, присвячені 180-річному ювілею від дня народження видатного земляка, майстра пейзажу зі світовим ім'ям і одного з найзагадковіших художників Архипа Куїнджі.
У Маріуполі рік Куїнджі готуються відкрити в лютому унікальною виставкою картин талановитих українських художників другої половини XX століття, подарованих місту після проведення першої республіканської виставки пейзажу «Меморіал Архипа Куїнджі» в 1973 році. А в другій половині травня - на початку червня в Маріуполі пройде Міжнародний фестиваль мистецтв «Меморіал А.І. Куїнджі».
Загадка художника починається з дати його народження. Як розповіла для PR.UA Тетяна Булі, завідуюча Маріупольським художнім музеєм імені Архипа Куїнджі, документально підтверджених джерел просто не існує. А вказана в інтернет-енциклопедіях дата 27 січня 1841 року - досить умовна і, можливо, неправильна. Маріупольські краєзнавці схиляються до того, що Архип Іванович міг народитися в січні, лютому або березні 1841 року.
«У будь-якому випадку нинішній 2021 рік, як ювілейний, 180-річчя від дня народження видатного художника, має для нашого міста особливе значення. Тому що Маріуполь - це місто Куїнджі. Маріупольців і наших гостей чекає ряд цікавих подій, пов'язаних з ювілеєм», - зазначає Тетяна Булі.
За її словами, на підготовці до ювілею не може не позначитися фактор локдауна. Співробітники художнього музею великі надії пов'язують з тим, що після 24 січня карантинні заходи продовжуватися не будуть. І тоді з виставкою, запланованою на лютий, все вийде. Така експозиція організовується в Маріуполі вперше.
«Ще в 1973 році, майже півстоліття тому, в Україні була проведена перша республіканська виставка пейзажу «Меморіал Архипа Куїнджі». Близько двохсот кращих з представлених на ній картин були відібрані і подаровані нашому місту. Вони зберігаються в музеї, і ми зробимо все, від нас залежне, щоб вибрати найцікавіші роботи і експонувати близько 120 картин, наскільки це дозволяє наша площа, на виставці в лютому», - каже завідувачка музеєм.
Унікальне зібрання картин включає роботи Миколи Глущенка, Тетяни Яблонської, Михайла Дерегуса і інших чудових художників.
А найбільш грандіозною подією ювілейного року стане Міжнародний фестиваль мистецтв «Меморіал Архипа Куїнджі». У січні-лютому в Києві починає роботу журі з відбору картин учасників з тим, щоби представити їх на фестивалі в Маріуполі в другій половині травня - початку червня. Крім цього, в рамках фестиваля відбудуться пленери, творчі зустрічі з художниками, квести, фотовиставки та ряд інших подій, як для дорослої, так і для молодіжної аудиторії. У Маріуполі сподіваються на те, що географія учасників фестивалю в цьому році буде не менш широкої, ніж раніше.
Нагадаємо, «Меморіал Архипа Куїнджі» після тривалої паузи був відроджений в 2007 році і з того часц проводився в нашому місті кожні п'ять років: в 2012 і 2016 роках, щоразу розширюючи межі учасників, в тому числі з Греції, Італії, Білорусі, країн Прибалтики, Казахстану і так далі. Будемо сподіватися на хороше: 2021 рік не стане винятком.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден