Жителі багатоповерхівки по проспекту Нахімова, розташованої поруч з храмом святого Петра Могили, протягом карантину безуспішно ведуть боротьбу з нужденними, про що розповів PR.UA один з мешканців Олександр Нога.
«У церкві їм безкоштовно роздають їжу в одноразовому посуді, а вони, поївши, кидають сміття, що залишилося під парканом храму, у нас у дворі», - розповів читач.
Голова ОСББ «Чорноморська» Олена Єременко пояснила PR.UA більш детальніше суть проблеми: «Безхатькі їдять у нас у дворі. І мало того, що кидають сміття тут, так ще й в туалет під будинком ходять. Ми вже неодноразово говорили про це настоятелю храму, але реакції ніякої. А нам уже інспекція з благоустрою робила зауваження - треба прибрати сміття на прибудинковій території. Наші двірники прибирають, але ми ж не можемо «доглядати» за бомжами всього міста! Є ж всьому межа».
У свою чергу настоятель храму отець Уар так прокоментував ситуацію PR.UA: «Ми пояснюємо безпритульним, щоб вони не смітили у дворах, вішаємо оголошення, прибираємо за ними постійно. Але ж у дворах є двірники і вони повинні виконувати свою роботу».
За словами батька Уара, храм годує щодня від 100 до 300 осіб.
«Ми тричі розмовляли на цю тему з настоятелем храму, - розповів PR.UA депутат Маріупольської міськради Володимир Яковенко. - Деякі з людей без певного місця проживання, отримавши пайок, влаштовуються у дворі на лавці біля будинку, обідають, запиваючи їжу глодом. Гуляють там, справляючи нужду під багатоповерхівкою. Я говорив настоятелю - отче, ви якось вплиньте на цих людей. А він відповідає - а як на них можна вплинути, якщо їх такими створив Бог».
Раніше, до карантину, за словами депутата, в храмі було приміщення, де годували нужденних за великим столом. А у дворі є туалети. Нині з метою дотримання санітарних норм їжу видають в одноразовому посуді. Володимир Яковенко пропонував настоятелю радикальний захід - припинити роздачу обідів на час карантину, на що той відповідав, що уряд в своїх рішеннях і постановах дозволяє підприємствам громадського харчування видавати їжу навинос, так роблять і вони.
«Я не знаю, що робити, - зізнався депутат міськради. - Контингент безпритульних змінюється. Ті, з ким провели бесіду в церкві, поводяться нормально, але приходять за благодійними обідами інші і знову відправляються у двір багатоповерхівки. Як тільки в PR.UA буде опубліковано те, про що ми говорили, то я з цією публікацією звернуся до настоятеля і ми спробуємо вирішити проблему».
На жаль, як допомогти бомжам, не знають не тільки в Маріуполі і містах України, а й в країнах Європи. Так, побувавши у Німеччині, журналіст PR.UA бачив їх сидячими прямо на центральних вулицях Кельна. Цих людей там навіть безкоштовно селять в квартири, але вони їх залишають і знову йдуть жити «на волю».
«Ці люди практично всі страждають алкоголізмом, - пояснив PR.UA директор Маріупольського міського центру по обслуговуванню громадян без певного місця проживання Сергій Кравченко. - У деяких є рідні, але вони навіть не хочуть чути про таких родичів, кажучи, що ті вчинили жахливі вчинки. І більшість наших підопічних - люди, які живуть за межею моралі, без принципів. Ми їм намагаємося допомогти - відновлюємо втрачені документи, проводимо якісь бесіди, але, на жаль, все виявляється марним. Залишається тільки не дати їм загинути і вірити в те, що вони можуть виправитися».
Як раніше розповідав PR.UA, «Маріупольтепломережа» позбавила бомжів теплої ночівлі, ізолювавши теплотраси.