Свій звинувачувальний пост на адресу директора школи № 47 Ніні Воробей мешканка Маріуполя розмістила в різних групах у Фейсбуці, надрукувавши його великими жирними літерами на кольоровому фоні.
У цьому розбирався pr.ua.
У чому звинуватила маріупольчанка директора
"Доброго дня, "колеги"! Дискримінація директора ЗОШ №47, депутата Ніни Воробей щодо молодих сімей. Її неправомірні дії перешкоджають розвитку дітей, які проводять своє дозвілля на території ЗОШ №47. Вона забороняє займатися спортом! Куди звертатися? Забирають останній шанс не хворіти, а це в період пандемії", - йдеться у написаному.
А далі автор пояснює, що забороняють відвідувати спортивне поле та займатися спортом тим, хто з візками.
Що кажуть у коментарях
Користувачі Фейсбуку відразу відгукнулися, розмістивши свої коментарі. Треба сказати, що більшість маріупольців стали на захист директора школи, депутата Маріупольської міськради Ніни Воробей.
Наведемо лише два приклади, оскільки у коментарях аргументи повторюються.
"Там територія як прохідний двір. Є доріжки, але всім обов'язково треба бігати газонами. Дві гойдалки: мами сидять, діти кидаються щебенем, реакції нуль! Теж саме з футбольним полем: хлопці грають у футбол, мамам з маленькими дітьми за воротами треба грати у пісочку. Скрізь висять таблички з правилами знаходження на території школи. Поруч є нові майданчики: два в малосімейках, нові! І турніки там, і гойдалки. І шуму немає!"
"Що за істерика? Директор несе відповідальність за територію школи й за те, що там відбувається. Раптом травма в когось, то запитають у директора, чому сторонні на території школи в карантин. А вам з коляскою ніде покататися і побігати? Скрізь на "Пентагоні" є площадки, а вам все не так. Думайте, перш ніж скаржитися у всі інстанції".
Деякі з маріупольців навіть розмістили фото у Фейсбуці (з датою зробленого знімка), на яких видно, як на спортмайданчику та полі грають діти. Що заперечує твердження автора, яий поскаржився.
Директор школи здивована
Директора школи № 47 Ніну Воробей звинувачення маріупольчанки образило та викликало подив.
З її слів, ніхто не забороняє маріупольцям займатися тут спортом.
"Наша територія відкрита цілодобово, - розповіла вона журналісту pr.ua. – Я вдячна міському голові Вадиму Бойченку та депутатам міськради за те, що за їх рішенням у нас було створено спортивний відкритий для всіх комплекс. При цьому у нас є цілодобова охорона".
Цей комплекс було створено під час капітального ремонту навчального закладу у 2019 році.
"Це був подарунок для нас. Він коштує майже 60 мільйонів гривень. Тут – велике та мале футбольні поля, бігова доріжка", - додала директор.
На спортивний майданчик приходять займатися і діти, і дорослі із селищ Україна, Волонтерівка, із 232-го кварталу. Тут тренуються та проводять змагання вихованці дитячої спортшколи "Меотида", три вікові групи з футбольного клубу "Факел", військові, рядові маріупольці та багато інших. Це не говорячи про те, що на відкритому повітрі проходять уроки фізкультури у школярів.
Щодо безпосередньо конфліктної ситуації з мешканкою Маріуполя, то, як зауважила директор школи, маріупольчанці охоронець запропонував не гуляти з коляскою по біговій доріжці, а перейти на територію двору. Чим і обурилася мати.
Проблема ставлення до спільної власності
На жаль, тема, вибачте за слово, байдужого ставлення до міської - нашої власності - залишається актуальною. Навіть не йдеться про вандалізм – говоримо про безвідповідальність. Про розкидання сміття, про їзду на роликах біговими доріжками з м'яким покриттям і катання на велосипедах по полях з травою - все це можна перераховувати довго.
Як приклад можна навести й шкільний спорткомплекс, навколо якого спалахнув скандал.
Ніна Воробей зауважила, з одного боку, у місті робиться все для відпочинку та занять фізичною культурою маріупольців. З іншого, у деяких городян рівень культури та поведінки на таких об'єктах залишає бажати кращого.
"Ми з батьками зіткнулися з тим, що вже в перші дні роботи комплексу була спроба підпалити баскетбольне покриття, - розповіла вона. - На біговій доріжці залишилися сліди від їзди на роликах, покриття футбольного поля рвуть шипами спортивного взуття, відірвали кільце на баскетбольному щиту".
Щоб мінімізувати шкоду, адміністрація школи спільно з батьками розробили правила поведінки, написали їх на трафаретах і розмістили на території спорткомплексу.
Як раніше розповідав pr.ua, у тому ж Ювілейному парку імені Гурова, який лише відкрився після масштабної реконструкції, вандали вже розмалювали графіті лавки, дитячі гірки, стенди та навіть сцену.
Світлини Аліни Комарової, Фейсбук