За даними маріупольського Центру зайнятості, в місті зараз зареєстровано більше трьох тисяч безробітних, з яких 242 мають інвалідність. З 800 актуальних на сьогодні вакансій 300 - підходять і для людей з інвалідністю.
«З початку нинішнього року працевлаштовано 68 осіб з інвалідністю, а 16 - пройшли перенавчання за рахунок коштів Фонду соціального страхування, що значно підвищує їхні шанси знайти роботу вже в іншій сфері діяльності, де вони будуть затребувані, - розповіла PR.UA виконуюча обов'язки директора Маріупольського міського центру зайнятості Світлана Чернишова. - Питання соціального захисту та сприяння зайнятості особам з інвалідністю, надання їм якісних і адресних соціальних послуг залишається важливим напрямком роботи служби зайнятості».
Подаючи вакансії, роботодавці вказують, що вони - для осіб з інвалідністю. Якщо ж з такою відміткою вакансій для конкретної людини немає, а вона має і освіту, і стаж, то кожен такий випадок відпрацьовується індивідуально. Світлана Чернишова зазначає, що люди з обмеженими фізичними можливостями можуть займати різні посади - водіїв, кур'єрів, кухарів, підсобних робітників.
Ще один варіант працевлаштування - тимчасова робота, терміном не більше півроку. Для організації таких робочих місць Центром зайнятості в партнерстві з роботодавцями та органами місцевої влади реалізується проєкт «Соціальна турбота - спільна справа». Завдяки цій ініціативі, безробітні можуть отримати додатковий заробіток, набути практичний досвід, встановити нові соціальні контакти і влаштуватися вже на постійну роботу.
«З нашим центром десятки років співпрацюють громадські організації «З нами добрі серця» і Міський клуб «Повір у себе», які забезпечують всебічну підтримку як самих осіб з інвалідністю, так і їхніх сімей», - зазначає Світлана Чернишова. Також у рамках програми зі створення тимчасових робочих місць вже не перший рік налагоджена тісна співпраця з ОСББ.
Зазначимо, що на сьогодні в Україні, на відміну від країн ЄС, відсутня мотивація приймати на роботу співробітника з інвалідністю. Однак законодавством закріплені нормативи робочих місць для працевлаштування осіб з фізичними обмеженнями: він становить 4% середньої чисельності штатних працівників.
Читайте також: Центр кар'єри Метінвест розповів молоді про можливості працевлаштування.