Чотири дитячі садки в Маріуполі з найбільш низькою відвідуваністю дітей і, як наслідок, з найдорожчим їх змістом збираються розформувати. Пропонується перейти цілими групами разом з вихователями в ближні дитсадки з кращими умовами.
Рішення належить прийняти депутатам міської ради, передає PR.UA.
100 мільйонів гривень у трубу
На сьогодні в Маріуполі 82 дитячих дошкільних установи, які розраховані на 14 700 дітей. При цьому записано 11 100 дітей, але фактично регулярно відвідують дитячий садок близько 7 760 дітей.
«Життя дитячого садка - це кількість в ньому дітей. Якщо діти є - сад живе. Але в кожному районі Маріуполя є установи, де завантаженість становить менше ніж 20%. При цьому утримання всіх дитячих садків обходиться міському бюджету в 357 мільйонів гривень на рік, левова частка яких спрямовується на фінансування фонду оплати праці співробітників», - розповів заступник міського голови Олександр Кочурін.
У скільки обходиться бюджету утримання однієї дитини? Всі виділені гроші ділимо на фактичну відвідуваність і отримуємо середню вартість близько 46 000 гривень на одну дитину в рік. Якби всі дошкільні заклади були завантажені на повну потужність, то утримання дитини коштувало б близько 30 000 гривень на рік.
Олександр Кочурін зазначив: «Маючи надлишкові потужності, ми неефективно витрачаємо понад 100 мільйонів гривень на рік, які могли бути спрямовані на капітальні ремонти та розвиток сфери освіти. Утримання однієї дитини в деяких дитячих садках перевищує 60 000 гривень. Не тільки ми, але самі завідувачі і педагоги задаються питаннями: чому незаповнені дитячі садки повинні міститися за рахунок заповнених; чому вихователь, у кого в групі 5 осіб, заробляє стільки ж, у кого 25 дітей? Нам необхідно знайти баланс».
Ремонти без рожевих окулярів
Близько 80% всіх дошкільних установ міста, за словами заступника мера, сьогодні знаходяться в «супер незадовільному стані» і вимагали капітальних ремонтів «ще позавчора».
Якщо ми хочемо, щоб це були ідеальні ремонти, як, наприклад, в дитячому садку №117 та інших, які зараз ремонтуються, то середня вартість одного обійдеться близько 90 млн гривень.
«Якщо ми говоримо: «Нам всі сади потрібні, всі сади важливі», - то множимо цю суму на кількість дитячих садків і отримуємо близько 7 мільярдів гривень, необхідних для того, щоб все довести до ладу. Ми це зробимо? У нас немає на очах рожевих окулярів. Для наведення порядку нам знадобиться років 35», - зазначив Олександр Кочурін.
Але є й інший підхід - непопулярний, легко піддається маніпуляціям, але реальний і прагматичний, націлений на створення комфортних умов для розвитку кожної дитини.
Пропонована модель включає 51 дитячий сад
У муніципалітеті підрахували реальну потребу міста в дошкільних установах і прийшли до цифри: 51 дитячий сад.
«Ми пропонуємо свою ідею укрупнення дитячих садків і проведення в них капітальних ремонтів. Ремонти в цілому будуть коштувати на кілька порядків дешевше. Якщо ми будемо продовжувати рухатися такими ж темпами, як зараз, ремонтуючи по чотири установи кожні рік-півтора, нам знадобиться не 35, а 10 – 15 років, щоб навести порядок», - підрахував заступник мера.
Неохоче і легко
На найближчу сесію міської ради підготовлені проєкти рішень по чотирьох дитячих садках. Загальний підхід: діти групами разом зі своїми вихователями переходять в найближчі сади з кращими умовами.
Попередньо це питання обговорювалося і було підтримане на засіданні профільної постійної комісії міськради, яке провів її голова, ректор Маріупольського державного університету Микола Трофименко за участю завідувачів дитячих садків.
Йдеться про дитячий садок №80 (в районі парку «Веселка»), де зараз виховується 35 дітей, а на відстані 200 метрів незабаром відкриють після капітального ремонту фактично новий дитячий садок, готовий прийняти всіх дітлахів з їх вихователями.
Дитячому садку №146 (в районі пам'ятного знаку «Літак») пропонують перебратися за 300 метрів в дитячий сад № 106, де завершується капітальний ремонт.
З дитячого садка №57 (Кальміуський район, поруч з ЗОШ №47), де виховуються 40 дітей, батькам пропонують на вибір сусідні дитсадки, всі співробітники будуть працевлаштовані.
Непроста ситуація в дитячому садку № 70 (вулиця Гугеля, 9 в Лівобережному районі). Вся річ у тому, що найближчі установи знаходяться в радіусі більше одного кілометра. Природно, про перехід цілими групами, а в саду зараз 45 дітей, складно говорити. Батькам нададуть на вибір дитячі садки, найближчі до їх місця проживання. Зрозуміло, до нових умов доведеться адаптуватися мамам і татам, особливо тим, хто з ранку поспішає на робочу зміну.
Остаточне рішення належить прийняти депутатам на сесії міської ради.
Світлина з відкритих джерел