Громадська організація «Міський клуб “Повір у себе”» ініціювала фотопроєкт для людей з інвалідністю.
Візажисти та стилісти створили для учасників нові образи, а фотографи – «зловили» на плівку їхні емоції. Як розповідає для pr.ua координатор міського клубу «Повір у себе» Анастасія Халіулова, організаторів надихнула схожа фотосесія в Києві. Головне посилання – люди з інвалідністю нічим не гірші за інших.
Фотосесія для учасників клубу - свято
«Мені сподобалася ця ідея, – розповідає Анастасія Халіулова. – Хотілося показати людей з інвалідністю такими, якими вони є, передати їх характер та настрій».
У проєкті взяли участь усі охочі – 12 пар (мами та діти, батьки та підлітки, діти з бабусями). У клубі учасникам зробили макіяж та зачіски – аби допомогти, відгукнулися небайдужі стилісти та візажисти. Фотосесія проходила на свіжому повітрі та вийшла по-справжньому осінньою. На світлинах - алея, вкрита жовтим листям, сонячні промені, яскраві посмішки. За словами самих учасників, усі отримали заряд позитиву.
Як розповідає мати підлітка з інвалідністю Михайла Ляна Рогожина, новина про фотосесію відразу ж потішила учасників клубу. Для них – це можливість побачити себе у новому світлі та отримати гарні емоції. Маріупольчанка вважає:
«Батькам, які 24 години на добу перебувають у проблемі, нелегко. Потрібне перезавантаження, заходи, де вони можуть відволіктися. Для людей з інвалідністю це також важливо. Багато з них ведуть закритий спосіб життя, тому таке спілкування для них – свято».
Батьки не мають впадати у відчай
Ляна – мати з досвідом, вона виховала чотирьох дітей. Наймолодшому з них Михайлу вже 18 років. Сім'я жила в Харцизьку і звикла долати труднощі.
«Звичайно, було важко, – згадує жінка. – Діти були маленькі, чоловік помер рано. Але ми допомагали одне одному і всі виросли дружними».
Ще одним випробуванням стала війна. У 2014 році Ляна з дітьми залишили рідну домівку та переїхали до Київської області, а у 2018 – до Маріуполя.
«Тут було більше можливостей для Михайла, – розповідає мама. – Він почав відвідувати заняття у клубі «Повір у себе». Там вчили і базовим речам - обслуговувати себе в побуті, готувати, користуватися кредитною карткою, рахувати гроші, і творчості – малювати, танцювати, виготовляти вироби, ставити театральні постановки».
Хлопцю найбільше подобається грати в театрі – часто йому дістаються головні ролі, також він любить танцювати. Коли у клубі відкрилася майстерня з виготовлення мила та свічок «Талант», він знайшов улюблену справу. А Ляна стала у майстерні волонтером – допомагає і синові, і іншим учасникам розвивати свої здібності.
«Ми виготовляємо мило, свічки та відправляємо їх по всій Україні. Беремо участь у міських ярмарках, продаємо вироби у «Вежі». Заробляємо собі на сировину», – розповідає волонтер.
Мама радить іншим батькам дітей з інвалідністю не впадати у відчай і не опускати руки. Саме вони, на думку Ляни, стають двигуном прогресу – відкривають соціальні центри, майстерні. Дедалі більше в Україні з'являється прикладів соціального підприємництва.
«У Києві є пекарні, де працюють люди з інвалідністю, у Харкові – ресторани. У нас така унікальна майстерня в Маріуполі. Важливо, щоб усі люди могли проявляти себе та жити повноцінно», - вважає маріупольчанка.
Результати фотопроєкту можна буде побачити у соціальних мережах, на сторінках клубу. Автори проєкту не лише опублікують фотографії, а й розкажуть історії сімей. Також у клубі планують провести ще одну фотосесію.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Маріуполі людям з обмеженими фізичними можливостями доступні 300 вакансій.