Треба просто любити свою справу і відчувати життя в брусках звичайного металу, щоб викувати з нього такі унікальні предмети. Ковальська майстерність маріупольців приголомшує.
Так, в Центрі сучасного мистецтва і культури імені Архипа Куїнджі відкрилася виставка ковальського мистецтва «Фестиваль пам'яті». Маріупольські ковалі вперше організували масштабну колективну виставку.
Відразу біля входу можна «влізти» в залізний фартух коваля, відпочити на різьблений металевої лавки та сфотографуватися на ній же. Однак поле для селфі куди надшироке всередині центру.
Одне перерахування експонатів займають багато місця. Це і залізний байк, і величезний пірат Флінт зі своїм скринею, в якій зберігаються скарби - в цьому випадку дрова для мангала.
Особливий інтерес у журналістів PR.UA викликали різьблене середньовічне крісло з усіма атрибутами лицаря - щитом, мечем, паровоз в зріст людини. Це вже не кажучи про дрібніші експонати - різні столики, залізну муху, яка ледь поміщається у двох руках, ковану троянду на фігурному стільчику.
Експозицію ковалі організували та присвятили маріупольським художникам - живописцям і майстрам художнього кування Анатолію Манохіну і Леоніду Сумарокову, яких вже немає.
Автори експонатів: Віталій Лапшин, Андрій Подрєзов, Віталій Саєнко, Володимир Дзеркальний, Володимир Качанов, Сергій Жабко, Дмитро Остроніс, Роман Конько.
Один з організаторів, Олександр Зикунов, підкреслював, що ковальська справа розвивається в Маріуполі не перший десяток років, і серед тих, хто підкорював метал, були дійсно знакові для мистецтва Маріуполя фігури. Анатолія Манохина і Леоніда Сумарокова він називає вчителями нинішніх ковалів, хоча і не всі з них можуть вважатися їх учнями.
Автор одного з найбільш значних за розміром експонатів – локомотива-мангала – Володимир Дзеркальний займається куванням вже сьомий рік. Кування стала його професією, яку він дуже любить за можливість творчо самовиражатися.
Виставка буде проходити до 1 серпня.
Раніше PR.UA розповідав про театралізовану виставу на відкритті міжнародної виставки пейзажів «Меморіал Архипа Куїнджі 2021».
Світлини та відео Олександра Панкова