У Маріуполі на питання про коронавірус відповість електронний чат-бот "Марта" (ФОТО+ВІДЕО)
Олександр Український
12лис'21 12:46
Маріуполь є одним з поки що небагатьох міст України, яке активно розвиває електронні сервіси, в тому числі медичного напрямку. Зокрема, у нашому місті вже кілька років успішно діють електронні кабінети пацієнта, якими користуються вже понад 30 тисяч мешканців.
Про це повідомив директор департаменту охорони здоров'я Маріупольської міськради Андрій Ремпель на пресконференції, присвяченій презентації нової функції медичного чат-бота "Марта".
За його словами, електронний кабінет пацієнта дозволяє без відвідування поліклініки записатися на прийом до лікаря або отримати результати аналізів. Крім того, планується подальше розширення та вдосконалення цього онлайн-сервісу.
"На хвилі пандемії коронавірусу лише протягом останніх двох місяців в електронних кабінетах пацієнта зареєструвалися близько 10 тисяч маріупольців. Крім того, стрімко розвивають й інші медичні електронні сервіси. На сайті міської ради з'являються нові гугл-форми, що дозволяють дистанційно записатися на вакцинацію від коронавірусу або отримати COVID-сертифікат", - відзначив Андрій Ремпель.
Директор департаменту IT-технологій Маріупольської міської ради Дмитро Істомін повідомив, що в нашому місті вже шість років поспіль активно розвиваються електронні сервіси.
"Щороку ми додаємо до сервісів, що існують, усе нові й нові функції. Тож сьогодні ми презентуємо новий довідковий сервіс, який дозволить мешканцям міста відповісти на їхні запитання щодо пандемії коронавірусу та вакцинації від COVID-19, не звертаючись до лікарів. Крім того, буквально місяць тому ми ввели в дію новий функціонал чат-боту – це автоматичні сповіщення. Які нагадуватимуть пацієнтам про запланований візит до лікаря, про отримання результатів аналізів або повідомлення про планову вакцинацію", - відзначив Дмитро Істомін.
Більш докладно про чат-бот "Марта" розповів розробник проєкту – керівник OpenDataLab Дмитро Сергєєв. За його словами, електронний сервіс був розроблений саме маріупольськими фахівцями та запроваджений на всій території України. Чат-бот "Марта" запустили ще у березні 2018 року, а через деякий час він став доступним для користувачів кількох месенджерів, зокрема, Телеграма та Вайберу.
Дмитро Сергєєв повідомив, що новий функціонал електронного сервісу "Марта" – це не просто довідкова інформація про ті чи інші питання, пов’язані з захворюванням на коронавірус або вакцинацією від нього. Це чітко структурована інформація, яка являє собою повноцінного помічника для всіх пацієнтів, які цікавляться зазначеною темою.
"Ми заклали в основу нового функціоналу матеріал, створений з понад 135 запитань та відповідей, використовуючи офіційну інформацію Міністерства охорони здоров'я України та Центру громадського здоров'я. В результаті ми отримали повноцінний функціонал, який на теперішній час є оптимальним в Україні електронним сервісом з питань протидії COVID-19. Адже він складається з дев'яти великих розділів, кожен з яких має в собі близько 10 підпунктів. Зокрема, це питання, які стосуються різновидів вакцин, побічних ефектів після щеплення, безпека вакцинації тощо. "Марта" в доброзичливій дружній манері спілкується зі своїми користувачами та в доступній формі надає відповіді на їхні запитання", - відзначив Дмитро Сергєєв.
На теперішній час електронним сервісом "Марта" користуються близько 50 тисяч українців, з яких близько 30 тисяч – мешканці Маріуполя. Розробники розраховують на подальше зростання кількості користувачів і обіцяють постійно вдосконалювати своє дітище, впроваджуючи нові, більш зручні та ефективні функції, які допоможуть пацієнтам побороти хворобу.