В рамках проєкту «Громадський бюджет» ініціативна група маріупольців встановила на Піщаному пляжі Маріуполя велику рибу, виготовлену з металевих прутів.
І тепер в неї маріупольці та гості міста можуть складати використаний пластик, тим самим підтримуючи чистоту на узбережжі Азовського моря.
Керівник громадської організації «Еко Група» Анна Чебан розповіла: «Проєкт ми подавали минулого року. Він здебільшого спрямований на навчання дітей. На пляжах міста буде встановлено п'ять риб, яких треба буде нагодувати пластиком».
Як розповіла керівник «Зеленої ради» виконкому Маріупольської міськради Валентина Абалмасова, в Маріуполі рада ініціювала кілька проєктів зі збору роздільного сміття.
Один з них - в будинках ОСББ встановили баки для роздільного збору сміття - від пластика до металу. А потім з'явилася ідея здійснити подібний проєкт на узбережжі, де відпочивають десятки тисяч людей.
«Так з'явився великий проєкт "Море без сміття"», - зазначила вона.
За її словами, зібраний пластик заготівельники вторсировини забиратимуть і відправлятимуть на перероблення.
Начальник управління з питань екології, енергоменджменту та охорони праці Маріупольської міськради Ваагн Мнацаканян зауважив, що проблема підтримки чистоти - це проблема міст України.
«У нас є великий амбітний проєкт з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо будівництва другої черги полігону твердих побутових відходів, створення сортувального комплексу з сучасними європейськими сепараторами. Але водночас ми розуміємо, що разом з технічною частиною, встановленням обладнання необхідно міняти й ментальність людей», - сказав він.
І як він зауважив, ще два роки тому було реалізовано кілька пілотних проєктів. У їх числі установка баків в школах міста для роздільного збору відходів. Реалізація ініціативи показала свою ефективність - діти стали приносити сміття навіть з дому.
Тоді після цього було прийнято рішення розширювати досвід. За словами організаторів створення інсталяцій рибок на пляжах Маріуполя, приклад міста готові підхопити і в Маріупольському районі.
Як раніше розповідав PR.UA, розмір рибки в довжину - 3,5 метра. Для протидії вандалізму передбачено кріплення конструкції рибки за допомогою так званих геошурупів великої довжини - понад два метри - по чотири на конструкцію. Вони вгвинчуються в пісок.