У Маріуполі під час пандемії COVID-19, починаючи з березня минулого року, втратили роботу 14 425 осіб.
Це лише ті городяни, які офіційно звернулися до Маріупольського міського центру зайнятості.
Як розповіла pr.ua заступник директора центру зайнятості Світлана Міщенко, більшість тих, хто виявився безробітним, зареєстровано в першу хвилю пандемії, яка прийшла до нашого міста у 2020 році. З 18 жовтня, коли Маріуполь перейшов до "червоної" зони, на облік стали 530 осіб.
"Сьогодні мають статус безробітних 2652 особи", - додала вона.
Безробітним виплачується допомога залежно від рівня заробітної плати на попередній роботі, страхового стажу та інших показників. Допомога призначається за звичайними нормами – її нарахування через втрату робочого місця у зв'язку з коронавірусом за законодавством не передбачене.
Найбільше від карантинних обмежень постраждала сфера послуг – до центру зайнятості звертаються городяни, які працювали у кафе, ресторанах, роздрібній торгівлі, на ринках.
"Центр зайнятості пропонує безробітним професійне навчання більш ніж по сто спеціальностях, - продовжила Світлана Міщенко. - Для тих, хто не стоїть у нас на обліку - пропонуємо ваучер за профілем, затвердженим Кабінетом міністрів. Ваучер - це одноразова виплата для того, щоб людина могла змінити кваліфікацію".
Однак, як свідчить практика, зміна кваліфікації – не гарантує нове робоче місце та стабільний дохід.
У співпраці з громадськими організаціями центр зайнятості також надає тимчасову роботу у сфері соціальних послуг.
Але щоб влаштуватися на роботу в установи та підприємства у сфері послуг, освіти, медицини, в державні або муніципальні служби, в комунальні підприємства Маріуполя, городянам необхідно пройти вакцинацію від коронавірусу.
Світлини надані Маріупольським міським центром зайнятості