З легкої руки маріупольців озеро з фонтаном у старого грота в парку «Веселка» стало басейном.
Юні мешканці Лівобережного району не соромляться плескатися в штучній водоймі, передає PR.UA.
Відео з підлітками, що купаються, а таких в озері семеро, було опубліковано в одному з Telegram-каналів Маріуполя. Згідно є роликом, на юнаків та дівчат, що граються, з інтересом дивляться маленькі діти. Підлітки занурюються в воду в купальному та парадному одязі та не комплексують з приводу своїх дій у водоймі, яка для цього не призначена.
«Літо. Сонце. Пляж... Ваші коментарі з цього приводу? Я не бачу охорону в парку. Її вже немає? Скоротили?» - дивується автор поста.
Користувачі з гумором припускають, що дане купання може бути репетицією до дня ВДВ, а інші пропонують ставити таблички про заборону купання або ж взагалі доповнити наявну огорожу озера колючим дротом.
Деякі з маріупольців також згадують трагічний випадок, яким закінчилося купання у фонтані скверу «Прибережний» в Дніпрі для чотирирічного хлопчика: травми, отримані ним при падінні 23 липня, виявилися несумісні з життям - після семигодинної операції він помер в лікарні 25 липня о 05:00.
Журналіст PR.UA спробував з'ясувати, дозволено і чи безпечно для здоров'я купання в штучній парковій водоймі.
Голова Лівобережної районної адміністрації Віктор Очеретін зазначив, що за порядком у «Веселці» повинна стежити найнята охоронна фірма.
«Це зона відповідальності балансоутримувача парку в особі «Зеленбуду» і найнятої охорони. До договорів охорони, як голова Лівобережної адміністрації, я відношення не маю. Але завжди в подібних випадках намагаюся розібратися з виїздом на місце, можливо з поліцією. Така поведінка маріупольців неприпустима - як це, купатися у фонтані?!» - висловився Віктор Очеретін.
Своєю чергою головний інженер МКП зеленого будівництва Павло Дереклєєв сказав, що охорона контролює порядок в парку щодня в кількості двох осіб. Більш того, він зазначив, що купання в декоративному озері може бути травмонебезпечним.
«За словами майстра парку, і вдень, і зараз, і постійно охорона знаходиться на місці, тримає в полі зору цей фонтан і запевнили мене, що сьогодні діти там не купалися. Штраф за купання у фонтані не передбачений, таблички, що попереджають про заборону купання, встановлені. Вода в озері об'ємом 250 кубів така ж, як і в басейнах, ті ж реагенти, нічого забороненого. Єдине, це гостре каміння навколо дна - дитина може на ньому посковзнутися і це найбільша біда. Крім того, навколо фонтану висаджені рослини і, коли діти бавляться і стрибають, вони можуть їх пошкодити», - прокоментував ситуацію PR.UA Павло Дереклєєв.
Він підкреслив знову, що для купання дане озеро з фонтаном не передбачено - для цього маріупольцям побудували пішохідні фонтани, також діють рамки, що освіжають, в Театральному сквері.
Однак не тільки через травми й догани охоронців небезпечно самовільно перетворювати в басейн штучне озеро парку «Веселка» - купання може бути чревате захворюваннями.
«Будь-яка штучна водойма зі стоячою водою небезпечна перевищенням ЛКП у багато разів, кишковими інфекціями та диспепсичними розладами. Традиційно в фонтанах вода така ж, як з крана. Аналізи змісту води саме цієї водойми нашими фахівцями не проводилися», - пояснила PR.UA завідувачка відділу досліджень фізичних і хімічних факторів Маріупольської районної філії ДУ «Донецький обласний центр контролю і профілактики хвороб» МОЗ України Оксана Федорова.
Нагадаємо, що в Маріуполі з настанням спеки у фонтанах не тільки купаються діти, а й проходять заняття йогою.
Фото та відео з соцмереж