Відкриття оновленого дитячого садка, що неподалік від маріупольського парку «Веселка» на вулиці Пашковського, чекали і діти, і їхні батьки.
У День Незалежності України вони змогли, нарешті, вперше після ремонтних робіт зазирнути на територію і в саму установу. Голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко, який знаходився з робочим візитом, разом з міським головою Вадимом Бойченком і його заступниками теж побував там на ознайомчій екскурсії.
Загальна вартість проєкту склала близько 100 млн грн, фінансування велося з бюджетів трьох рівнів. Субвенція з державного бюджету склала 30 млн грн, обласного – 9,6 млн грн, міського – 750 тис. грн, а інвестиції Європейського інвестиційного банку - 59,9 млн грн.
Як повідомив заступник міського голови Олександр Кочурін, це вже третій за рахунком реалізований проєкт в рамках «Великого будівництва» - після дитсадка № 117 і школи № 26. Як і в попередніх випадках, не тільки виконувався ремонт для комфортності, нових можливостей, але і збільшувалася місткість – як показує досвід, попит на установи після їх перетворення істотно зростає. Тепер у дитсадку № 32 можна розмістити не 9, а 11 груп загальною чисельністю 210 дітей.
У лівобережному «Дивосвіті», підкреслила завідувачка закладу Людмила Рудницька, три групи спеціалізовані – для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, є також інклюзивна група.
«Цього року нашій будівлі виповнюється 70 років, але раніше тут розміщувався дитячий будинок, а дитячий садок організували в 1955 році. І за весь цей час повноцінних капітальних ремонтів не проводилося. Ми навіть не мріяли, що настільки перетворяться і будівля, і вся територія», - зазначала завідувачка.
Реконструкція велася в рекордно стислі терміни - робітники працювали у дві зміни, щоб встигнути завершити всі роботи до початку навчального року. І вже зовсім скоро сюди щоранку приходитимуть численні вихованці.
На питання, що змінилося в дитячому садку, багато батьків відповідали гранично коротко: «Все».
«Дуже подобаються і ремонт, і ігрові, і спортивні майданчики – все зовсім як в Європі. Нічого не залишилося від застарілих паровозиків і старих автомобільних шин. Молодці! Зібрали тут кращі зразки елементів обладнання, які можна бачити в нових парках Маріуполя, що з'явилися в останні кілька років», - поділилася думкою бабуся чотирирічної Соні Раїса Новак, яка прийшла в сад разом з онукою на вечірню прогулянку.
На території встановлені місткі дерев'яні павільйони, де запросто може поміститися ціла група і навіть влаштувати там активні ігри під час дрібного дощику або сховатися від сонця. З особливою вдячністю мами малюків відзначали, що м'яке прогумоване покриття на всій площі ігрових майданчиків вбереже дитячі коліна від саден і подряпин, а нові елементи не йдуть ні в яке порівняння з нудними і часом небезпечними залізними конструкціями, які дісталися «у спадок» від минулої епохи.
Все нове - і всередині будівлі: меблі, обладнання, сантехніка, іграшки. Нові шухлядки вже чекають своїх маленьких господарів, ліжечка – вже застелені, а педагоги хочуть скоріше побачити здивування і посмішки дітей, адже їм стільки всього можна показати - інтерактивні ігри, театр тіней, ігрові набори, за допомогою яких можна разом весело пізнавати світ.
Павло Кириленко назвав дитячий садок одним з найбільш передових в області, в якому також враховані всі вимоги інклюзії. Проєкт «Велике будівництво» триває в Донецькій області та Україні вже другий рік, і приносить свої результати.
«Ця програма Президента України відкриває нові можливості для міст, розвиваючи соціально значущі сфери - такі як освіта, медицина. Реалізовувати такі масштабні проєкти тільки за кошти місцевого бюджету було б неможливо», - констатував Вадим Бойченко.
Також міський голова зазначив, що дитячий садок № 32 – приклад навчального закладу, в якому можуть рости та розвиватися діти з особливими потребами. І тепер всі наступні реконструкції в закладах освіти в обов'язковому порядку включатимуть елементи доступності, щоб створювати в Маріуполі рівні можливості для всіх.