Для маріупольчанки садові роботи обернулися госпіталізацією і серйозним лікуванням — її вкусив павук. Постраждалу довелося рятувати в реанімації в одній з міських лікарень, передає PR.UA.
Випадок стався кілька днів тому в одному з приватних господарств Кальміуського району. PR.UA звернувся за коментарем до ентомолога паразитологічної лабораторії Маріупольської міської філії ДУ «ДОЛЦ МОЗ України» Людмилі Доценко, щоб з'ясувати, яких видів небезпечних павуків слід остерігатися городянам.
«Найнебезпечніші павуки, які водяться в Маріуполі, це каракурт або «чорна вдова», тарантул і хірокантія. Вони отруйні. Якщо потерпіла потрапила в реанімацію, можу припустити, що це був укус каракурта. Тому що від укусу тарантула в реанімації не потрапляють, хоча істотний больовий ефект є», — розповіла Людмила Доценко.
За її словами, зараз маріупольці взагалі не звертаються до фахівців, щоб зрозуміти чи є павук у власному дворі отруйним. У минулі роки таким цікавилися частіше. Також Людмила Доценко додала, що густа трава, сухостій, поросль чагарників на дачних ділянках є хорошим середовищем для розвитку павуків. А на городах, де весь час працює людина, павукам не комфортно. Тому городянам рекомендують підтримувати порядок на своїх ділянках і не запускати їх. Попри те, що смертність від укусів каракурта незначна — лише від 4% до 6%, — зустріч з облігатним хижаком може мати серйозні наслідки. Як стало відомо PR.UA, стан постраждалої маріупольчанки нормалізувався, жінка йде на поправку.
Крім того, за словами ентомолога, в Маріуполі пішло на спад і нашестя сонечок — жуки пролетіли та більше не турбують відпочивальників. Більш того, випадків укусів не було, оскільки сонечка не кусаються — помилкове відчуття укусу створюють кігтики на лапках.
Нагадаємо, що також в Маріуполі городяни тиждень носили на тілі кліщів, думаючи, що це родимки.