Маріупольці хочуть відновити ще 10 старовинних дверей-«візиток» міста.
Для цієї мети учасники проєкту «Життя дверей має значення» мають намір залучити грантові кошти.
Про це PR.UA повідомив автор ініціативи Ярослав Федоровський. За його словами, в разі, якщо заявка пройде на програму «Громадського бюджету», буде можливість придбати матеріали для реставраційних робіт.
«За умовами можуть брати участь будь-які архітектурні, культурні та туристичні проєкти. На них виділяється від 10 до 100 тис. грн. Склав список з 10 дверей, для проєкту потрібно 61 300 грн. Це вартість витратних матеріалів, тобто не фінальної реставрації. На саму реставрацію ми продовжимо збирати кошти. Якщо ми отримаємо цей грант, то можу сказати, що до кінця 2022 року в Маріуполі буде 12 відновлених історичних дверей. І ми займемо міцне друге місце в Україні після Івано-Франківська за кількістю дверей, що отримали друге життя», - зазначив Ярослав Федоровський.
Він підкреслив, що діяльність цього соціального проєкту в першу чергу спрямована на поліпшення міста. Відреставровані спільними зусиллями маріупольців об'єкти стануть туристичними магнітами, освіжать його архітектуру та стануть локацією для атмосферних фотосесій. У деяких містах подібні починання також реалізувалися з часткою грантових коштів.
Ярослав Федоровський додав, що в список об'єктів старовини, поданих на грант, потрапили двері, які розташовані ближче до центру Маріуполя та де їх красу може помітити більшість людей. Шанс на відновлення можуть отримати старовинні двері наступних будинків:
- вул. Куїнджі, 21/Італійська, 85
- вул. Фонтанна, 46
- вул. Кафайська, 21
- вул. Митрополитська, 38
- вул. Фонтанна, 31
- вул. Грецька, 19
- вул. Грецька, 15
- вул. Миколаївська, 38
- вул. Харлампіївська, 35
- вул. Миколаївська, 63
На їх відновлення вже є попередня домовленість з власниками нерухомості.
Чи буде схвалена заявка проєкту в рамках програми «Громадський бюджет» Маріуполя, стане відомо до кінця нинішньої осені.
Нагадаємо, що в понеділок повернуть на історичне місце перші відреставровані двері - вони 110 років служили різним мешканцям будинку по вул. Фонтанній, 44. Крім того, запланована реставрація наступних вінтажних дверей по вул. Семенішина.