Зараз навколо плавбасейну «Нептун» і в ньому самому кипить будівельне життя, приховане від жителів Маріуполя високим парканом.
Так, перед будівлею робочі за допомогою техніки встановлюють в заздалегідь викопані траншеї бетонні - підпірні блоки, які захистять з двох сторін майданчик з майбутнім фонтаном. Тут же облаштують дитячий майданчик, встановлять лавки та розіб'ють квіткові клумби. Передбачено також обладнання автостоянки на 22 автомобілі.
Сама будівля «Нептуна» - в будівельних лісах, а всередині спостерігається ділова метушня. На дні чаші в тумані будівельного пилу будівельники шліфують її за допомогою спецінструментів. Також ведуться роботи на трампліні та інших приміщеннях на всіх трьох поверхах. Уже готова підстава для укладання плитки, а далі - встановлення глядацьких лавок.
Як розповів журналісту PR.UA начальник Управління капітального будівництва Маріупольської міськради Микола Трифонов, який приїхав на будівництво, зараз повністю виконані демонтажні роботи, завершені роботи по посиленню колон і стін, практично повністю готовий металокаркас вітражів, завершується скління.
«На 90% виконано монтаж електромереж, на 75% утеплений фасад, на 80% готові підлоги, влаштування вентиляції готове на 60%», - додав він.
Своєю чергою начальник ділянки підрядної організації «Азовбізнесконсалтінг» Дмитро Недомолвкін повідомив, що в липні повинні завезти обладнання.
«До кінця липня планується закінчити роботи по установці всіх фільтрів, обладнання, вентиляції над чашею басейну, яку зараз шліфують, - продовжив він. - Її готують для набивання сіткою і тинькування, а потім до укладання плитки».
Чаша нашого басейну розміром 50 на 20 метрів і глибиною від півтора до семи метрів. Зараз «Нептун» за своїми розмірами єдиний в Донецькій області олімпійський басейн. Конструкція басейну і його розміри також дозволяють проводити офіційні змагання на рівні чемпіонатів Європи та України.
Одночасно в басейні зможуть купатися або тренуватися близько 80 осіб. А місткість глядацьких трибун - до 500 осіб.
Унікальність «Нептуна» полягає ще й в тому, що в ньому створюються максимальні зручності для маломобільних груп населення. Для них обладнають два ліфти, безперешкодні проходи по коридорах, на трибуни, в душові та інші приміщення.
Реконструкція об'єкта входить в президентську програму «Велике будівництво». Її фінансування здійснюється з різних джерел - з бюджету Маріуполя, коштом державних субвенцій.
«На сьогодні - це 120 мільйонів гривень, - зауважив Микола Трифонов. - Наприклад, з міського бюджету було виділено 24 мільйони гривень минулого року, в цьому планується виділити 9 мільйонів. З держбюджету у 2020 році отримано 11 мільйонів гривень, в цьому плануємо отримати 76 мільйонів».
А ось завершити роботи, за словами підрядника, планується вже у вересні.
Як раніше розповідав PR.UA, подібних басейнів в Україні всього вісім, а з огляду на застосування найсучасніших технологій очищення води та повітря - він єдиний.