«Допоможіть вирішити вирішити проблему, - звернулася до журналіста PR.UA мешканка однієї з квартир у п'ятиповерховому будинку на бульварі Меотиди Наталія Ковальчук. - Моя 66-річна самотня сусідка Марина (ім'я змінено) померла в травні 2020 року. Її квартира порожня - в ній ніхто не живе. Рідних у неї немає. Ми боїмося, що приміщення облюбують наркомани і алкоголіки. А також вкрай дивує те, що на адресу покійної весь цей час приходять квитанції на оплату послуг від «Маріупольтепломережі», «Міськводоканалу» та інших. Бо ми знаємо, що в місті дуже багато людей потребують житла».
Сусіди бояться, що борги покійної можуть розподілити на мешканців п'ятиповерхівки - адже, наприклад, за теплопостачання показники загальнобудинкового лічильника будуть розподілятися на всіх мешканців будинку. У квитанціях від «Маріупольтепломережі» вказано борг на 1 січня 13 600 грн., плюс плата за поточний місяць 1 046 грн., від «Міськводоканалу» борг становить 1 710 грн.
Марина, за словами сусідки, зловживала алкоголем, а останнім часом хворіла і вже не могла самостійно ходити. Її доглядала літня подруга, яка також іноді любила хильнути оковитої. За день до смерті подруга винесла Марину на балкон і поїхала на заробітки в Найдьонівку на добу. На балконі літня маріупольчанка і померла. Ховали її за рахунок КП «Комунальник». А три роки тому у неї померла єдина дочка, також не зовсім благонадійна. І ії поховали співробітники «Комунальника». І ось тепер однокімнатна квартира закинута і забута.
Як розповіла для PR.UA керівник ЖКП «Азовжилкомплекс» Наталія Подбельцева, квартира покійної не була приватизованою, в ній була зареєстрована тільки Марина. Про те, чи є у неї родичі, нічого не відомо. «Квартиру ми запечатали, - додала вона. - І відправили лист про виниклу ситуацію в департамент по роботі з активами Маріупольської міськради».
«За даними «Азовжилкомплексу» ми зробили запити в БТІ, щодо прописки, - повідомила PR.UA директор департаменту по роботі з активами Світлана Штенда. – Колишню господиню виписали, двічі обстежили цю квартиру, другий раз - у січні. Цього року віддамо її в ремонт і потім вона потрапить в розподіл для тих, хто стоїть у черзі на отримання житла. Сьогодні позиція міської ради полягає в тому, щоб надавати людям упорядковане житло, тому тут буде проведено ремонт».
За борги померлої сусіди можуть не хвилюватися. За словами Світлани Штенди, виниклу заборгованість комунальні підприємства спишуть за фактом смерті власника квартири. Сьогодні в Маріуполі в загальній черзі на отримання житла перебуває близько 8 тисяч осіб, у соціальній - 600.
Раніше PR.UA повідомляв, що в Маріуполі триває будівництво першого в Україні 8-поверхового сталевого будинку на 120 квартир.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден