Правоохоронці починають рейди в Маріуполі з перевірки дотримання санітарних норм в громадських місцях під час введення «червоної» зони по захворюваннях на COVID-19.
Порушникам загрожують серйозні штрафи.
В першу чергу - пункти вакцинації та транспорт
Зараз поліціянти взялися за контроль щодо дотримання протиепідемічних заходів у центрах масової вакцинації - дотримання безпечної дистанції та використання захисних засобів.
Як розповів pr.ua керівник Патрульної поліції Донецької області Михайло Вершинін, є постанова Кабінету міністрів України про введення обмежень в «червоній» зоні.
«Зараз екіпажі патрульних націлені на перевірку торгових центрів і місць скупчення людей, - зазначив він. - Щоб маріупольці та гості міста носили захисні маски. Ми максимально активно починаємо контролювати ситуацію в громадському транспорті Маріуполя - щоб дотримувалися обмежень за кількістю пасажирів і носіння захисних засобів».
За його словами, поки що немає обмежень, за якими пасажири повинні мати або ковід-сертифікати, або ПЛР-тест, або довідку про перше щеплення. Але водії автобусів, тролейбусів і трамваїв повинні мати документи, що підтверджують вакцинацію.
У ТРЦ і кафе повинні бути вакциновані і співробітники, і відвідувачі
Крім того, як зазначив Михайло Вершинін, згідно з нормативними документами Кабміну, в кінотеатрах, торгових і розважальних центрах, кафе і клубах всі співробітники та відвідувачі повинні мати документ про щеплення проти коронавірусу - сертифікат або ПЛР-тест (чинний протягом 72 години), або довідку про першу вакцину та очікування другої.
«Якщо, наприклад, у нас працює кінотеатр, а в ньому немає 100% щеплених співробітників і глядачів, то покарання понесе у вигляді штрафу від 17 до 51 тисячі гривень власник», - розповів керівник Патрульної поліції Донецької області.
У магазинах і громадських місцях необхідні захисні маски
У магазинах, громадських місцях міста маріупольці повинні носити захисні маски, дотримуватися безпечної дистанції.
Основний принцип поліції залишається таким же, як і раніше. Якщо в громадському місці або магазині на зауваження надягнути захисну маску людина реагує нормально, то питань не виникне. Якщо ж громадянин відмовиться виконувати вимогу поліціянта, то на нього складуть адміністративний матеріал, за яким передбачено покарання у вигляді штрафу в 170 гривень. А адміністратор, який запустив, скажімо, в магазин людину без маски, ризикує бути оштрафованим на суму від 17 до 51 тисячі гривень.
Як зазначив Михайло Вершинін, ці заходи проводяться з метою захистити людей від захворювань, бо ситуація з COVID-19 в місті - вкрай тривожна.
«Патрульним щодня, крім виконання службових обов'язків, доводиться по два-три рази на добу допомагати завантажувати в машини швидкої допомоги важко хворих коронавірусом, бо медики фізично часом не можуть цього зробити», - пояснив він.
Крім того, сьогодні в Маріуполі створюються групи реагування з контролю за дотриманням протиепідемічних заходів, в які входять представники Держпродспоживслужби, Укртрансбезпеки та поліції. Вони відпрацьовують авто- і залізничні вокзали.
Як раніше розповідав pr.ua, маріупольці масово вирушили за щепленнями в пункти вакцинації. І в них зараз спостерігаються величезні черги із сотень осіб. Маріупольці навіть пишуть свої номери на руках.