Допустимі концентрації речовин у стічних водах, що забруднюють, для Маріуполя зменшили, але не суттєво. На черзі - модернізація Станції біологічного очищення стоків, передає PR.UA.
Нові «Правила приймання стічних вод до системи централізованого відведення міста Маріуполя» затверджені рішенням виконкому міськради. З чим це пов'язано?
Як розповів директор департаменту з питань управління енергетичними підприємствами Костянтин Пісмарьов, у 2020 році Державне агентство водних ресурсів України видало для комунального підприємства «Маріупольводоканал» новий дозвіл на спеціальне водокористування, яким встановлено нові значення допустимих концентрацій, в тому числі в складі стічних вод.
Ще минулого року державне підприємство «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства» (м. Київ) розробило нові допустимі концентрації речовин, що забруднюють, у стічних водах споживачів при їх скиданні в систему централізованого водовідведення Маріуполя.
У зв'язку з цим виникла необхідність перегляду старих правил, прийнятих ще п'ять років тому.
«Розміри допустимих концентрацій мають незначні коливання. Дотримання споживачами нових правил дозволить «Маріупольводоканалу» витримувати норми скидання в Азовське море», - розповів директор департаменту.
Костянтин Пісмарьов вважає: «Результатом впровадження нових правил буде запобігання забрудненню Азовського моря, мотивація споживачів для введення способів очищення стоків, розширення сфери контролю за скиданням речовин, що забруднюють, в міську систему водовідведення шляхом поширення нових правил на споживачів всієї Маріупольської територіальної громади, а не тільки міста Маріуполя».
Нагадаємо, до складу міста увійшли селище Старий Крим і приєдналися села колишніх Виноградненської, Бердянської та Покровської сільрад.
Перший заступник міського голови Михайло Когут доповнив: «В Маріуполі системно займаються поводженням зі стоками. Зокрема, проєкт реконструкції Станції біологічного очищення стоків підтриманий Європейським інвестиційним банком: нещодавно «Маріупольводоканалу» виділено кредит на суму близько 27 мільйонів гривень. Він дозволяє виконати повну модернізацію і капітальний ремонт станції, відійти від використання хлору. Крім цього, є домовленість з великим агробізнесом - компанією Harveast про те, що очищені стоки будуть використовуватися для поливу сільгоспугідь в межах Маріупольського району».
Міський голова Вадим Бойченко підкреслив: «Проєкт реконструкції Станції біологічного очищення стоків є таким, що окупається. Стоки будуть направлятися не в море, а використовуватися в сільському господарстві».
Мер також зазначив, що після отримання кредиту ЄІБ «Маріупольводоканал» оголосить тендер, визначить підрядника і приступить до реконструкції об'єкта.
Термін експлуатації станції закінчується, але через те, що вона розрахована на 250 тис. кубометрів на добу, а сьогодні туди скидаються близько 70 тис. кубометрів, є певний запас міцності. Заявка в ЄІБ була подана ще у 2017 році і, нарешті, отримано погодження.
Планується, що протягом пів року буде визначено підрядника, який комплексно візьметься за об'єкт - від проєктування до будівництва. Протягом трьох років мають намір виконати всі роботи та запустити станцію до кінця 2024 року.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, яким буде маріупольський парк Гурова після реконструкції.