У Маріуполі відбулася зустріч із начальником Головного управління Національної поліції в Донецькій області Русланом Осипенко. Він розпочав свої обов'язки 26 листопада, передає pr.ua.
Керівник розповів про плани роботи і запевнив, що має великий досвід для того, щоб ефективно забезпечувати безпеку в регіоні.
Від оперативника до керівника
Начальник ГУНП поділився фактами із біографії. Так, Руслан Осипенко народився в Артемівську на Луганщині. У 1996 році вступив до Національної академії внутрішніх справ, у 2000 році закінчив її і розпочав службу у карному розшуку.
"Пройшов шлях від оперативника до начальника Шевченківського управління Києва. На той час його штатна чисельність становила 1100 осіб, це дуже великий район", - ділиться Руслан Осипенко.
Надалі він продовжував службу на інших керівних посадах у різних регіонах України: працював у Миколаївській та Київській областях, очолював кримінальний блок Черкаської області. Останнє місце роботи – виконувач обов'язків начальника ГУНП у Херсонській області. 26 листопада за наказом глави національної поліції Руслан Осипенко очолив поліцію Донецької області.
Більше камер для контролю
Перший тиждень на посаді він присвятив відрядженням на північ області – відвідав Краматорськ, Слов'янськ, Олександрівку, Лиман, Бахмут, Соледар, побачив умови, за яких працюють співробітники, та поставив завдання керівникам місцевих підрозділів.
"Можу запевнити мешканців Донеччини, що у нас достатньо сил та засобів для утримання стабільності на території регіону. Один із пріоритетів нашої роботи – реалізація програм протидії злочинності, таких як: "Поліцейський офіцер громади", "Безпечний будинок", "Безпечна вулиця", "Безпечне таксі", "Безпечне місто", - говорить Руслан Осипенко.
Основна з них – "Поліцейський офіцер громади". Вона передбачає наявність у кожному населеному пункті співробітника, який оперативно реагує на проблеми та вирішує будь-які правові питання мешканців.
"Проєкт запущено вже в 19 із 46 громад області, там несуть службу 38 поліцейських офіцерів громад на 11 станціях, ще шість перебувають на навчанні. До кінця року ми плануємо запустити роботу ще 12 поліцейських станцій, а з 2022 року до проєкту готові приєднатись ще вісім територіальних громад", - розповідає начальник ГУНП у Донецькій області.
За його словами, часто розкривати злочини вдається за допомогою системи інтелектуального відеоспостереження:
"Я здивований тим, як влада на Донеччині підтримує встановлення камер! З їхньою допомогою вдається розпізнавати номерні знаки. Загалом на Донеччині 262 камери, завдяки їм з початку року було розкрито п'ять злочинів, встановлено місцезнаходження 905 транспортних засобів, які перебували у розшуку або залишили місце ДТП".
Найбільше камер встановлено у Маріуполі. Наразі Руслан Осипенко планує працювати над тим, щоб збільшити їхню кількість по всій області.
Безпека на дорогах
Ще один напрямок роботи поліції, на якому планує зосередити свою увагу новий керівник. Він уже встиг зустрітися з начальством патрульної поліції та попросив їх провести аналіз доріг: позначити всі аварійні місця, внести пропозиції, в яких районах необхідно встановити камери, а які ділянки відремонтувати.
"Це робиться для того, щоб зменшити смертність та кількість порушень, – каже Руслан Осипенко. – Усього з початку року зафіксовано майже 35 769 порушень правил дорожнього руху, з яких 3263 – керування транспортом у стані сп'яніння".
Наркотики та незаконна зброя
Велику увагу також обіцяють приділяти протидії наркозлочинності. За інформацією поліції, наш регіон не славиться як виробник наркотичних засобів. Проте Донеччина – потужний їхній споживач.
"Люди замовляють наркотики через чат-боти, сайти. Ми виявляємо джерела надходження наркотиків, блокуємо наркоадреси. Я роблю ставку на збільшення мобільних груп, які виявлятимуть правопорушення", - говорить голова ГУНП у Донецькій області.
Загалом за рік зафіксовано діяльність 154 наркозбувачів, а це на 11 більше, ніж минулого року. Також заблоковано 445 наркоадрес, з незаконного обігу вилучено понад 74 кг наркотиків, та майже 8 кг психотропних речовин. Вартість вилученого за цінами "чорного" ринку – майже 94 млн грн.
Разом з виявленням наркозлочинності, поліцейські вилучають незаконно отриману зброю. Близькість до війни дає свої плоди – за словами Руслана Осипенка, більшість резонансних злочинів із використанням зброї відбуваються у нашому регіоні.
Також голова ГУНП у Донецькій області запевнив, що пильна увага приділятиметься протидії дитячій злочинності та забезпеченню безпеки журналістської діяльності.
Раніше pr.ua повідомляв, що у Маріуполі маршрутне таксі протаранило легкове авто.