Гараж, незаконно встановлений в самому центрі Маріуполя, у дворі будинку по проспекту Миру, 108, розібраний на частини і вивезений на звалище.
Така ж доля очікує всі інші незаконно встановлені гаражі, а їх в Маріуполі близько 5800. У місті, як про це попереджалося заздалегідь, почався демонтаж, передає PR.UA
Робітники з підрядної організації «Буддетал», які прибули на вантажній машині DAF, спочатку захищають місце навколо демонтажу стрічкою, розкривають замок і входять всередину, щоб винести весь вміст. Схоже, що власник давним-давно не тримав тут машину і перетворив споруду в «мрію Плюшкіна». Вона забита вщерть всяким мотлохом: від бочок з рідиною, по запаху нагадує фарбу або оліфу, до книжкових полиць, свічників, матраців, ящиків з моторошного виду домашньої консервації – огірками та помідорами землисто-сірого кольору.
Поки все це сміття виноситься з гаража і складується тут же, у дворі, ми розмовляємо зі Світланою Штендою, директором департаменту по роботі з активами міської ради.
«Положення про гаражі було прийнято Маріупольською міською радою ще у 2019 році. Протягом 2020 року діяв мораторій на демонтаж, що давало можливість власникам узаконити свої гаражі на підставі договору пайової участі. На жаль, власники висловили бажання узаконити всього 100 з 6300 гаражів. Ми починаємо поступово демонтувати гаражі – в першу чергу ті, за якими є скарги жителів і об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, яким незаконні будови заважають повноцінно увійти в міську програму «Затишний двір» і упорядковувати свою територію», - розповіла Світлана Штенда.
Гараж на проспекті Миру якраз з цього числа. Він віднесений до категорії А, тобто на незаконну будову надійшли скарги. Ще є категорія В – гараж без документів. І категорія С – капітальна будова.
Наразі, за словами директора департаменту, демонтовано 4 іржавих гаражів, в яких замість транспортних засобів знаходилися купи побутового сміття.
Традиційна процедура: питання про той чи інший гараж розглядає міська комісія, яка і приймає рішення про демонтаж. Власники – а, як правило, через відсутність правовстановлюючих документів це «інкогніто» – повідомлення від комісії можуть побачити безпосередньо на гаражі. Деякі з них після цього укладають договір пайової участі.
«На гараж по проспекту Миру також було наклеєно повідомлення. Ніхто не висловив бажання узаконити гараж. Тому настав наступний етап – демонтаж», - прокоментувала Світлана Штенда.
На цей раз гараж попався розбірний: робітники з ломом і газозварювальним апаратом в руках розбирають його по секціях. Якби він був цільноварений, пояснюють хлопці, то його б розрізали на шматки. Потім розібрані секції вивантажують в машину, щоб відвести на полігон твердих побутових відходів. Власник так і не з'являється. Надалі, за словами директора департаменту, розібраний гараж буде зданий на брухт.
Відповідаючи на запитання PR.UA, Світлана Штенда зазначила, що на сьогодні в Маріуполі 485 законних і близько 5800 незаконних гаражів. Це і є майбутній на 2021-2022 роки фронт роботи. На сьогодні скарг від власників демонтованих гаражів не надходило.