У місто завезено 6400 доз вакцин проти COVID-19, і маріупольці лідирують в регіоні за кількістю вакцинованих - більше 3700. Про те, як зробити щеплення жителям Маріупольського району та інші актуальні питання розповів Євген Матвєєв, директор ЦПМСД №2, куратор прищеплювальної кампанії в місті, передає PR.UA.
Чи розраховані отримані містом вакцини на жителів Маріупольського району? Відповідаючи на запитання депутатів Маріупольської районної ради, директор Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Євген Матвєєв зазначив: «Якщо житель району уклав декларацію з лікарем в Маріуполі, він має повне право зробити щеплення в місті. Я можу точно гарантувати: якщо людина проживає в безпосередній близькості до Маріуполя - ближче до міста, ніж до селища Мангуш - однозначно ніхто з міських центрів медико-санітарної допомоги їй не відмовить».
За словами Євгена Матвєєва, в селищах Мангуш і Нікольське Маріупольського району працюють прищепні пункти та мобільні бригади, які проводять вакцинацію.
«Якщо ви скажете, що в певному селі району є, наприклад, 150 осіб, які хочуть зробити щеплення, але не вистачає потужності у прищепного пункту в Нікольському або Мангуші, чи можна прищепити в Маріуполі? Ніхто вам не відмовить, однозначно в міських ЦПМСД цих людей прищеплять. Важливо це запланувати, а вакцини у нас достатньо. Ми очікуємо нову партію в середині травня», - запевнив депутатів директор ЦПМСД №2.
Євген Матвєєв в першу чергу підкреслив безпеку вакцин: «Усі вакцини, які надходять в нашу країну, пройшли необхідну перевірку, сертифіковані, схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров'я, Міністерством охорони здоров'я України та доведено їх ефективність».
Зараз до Маріуполя завезені дві вакцини: AstraZeneca і Coronavac. «Вакцина AstraZeneca - це розробка Швеції, виробництво Південної Кореї; проміжок між вакцинальними сесіями 90 днів, допускається 84 дня. Вакцина Coronavac - виробництво Китай, проміжок між щепленнями 28 днів, розрахована на певні цільові групи, в тому числі маломобільних людей і тих, хто з ними проживає. Чому така різниця? Тому що один флакон AstraZeneca розрахований на 10 доз, і в прищепних пунктах ми вакцинуємо число людей, кратне десяти. Безумовно, це неможливо, якщо проводити вакцинацію вдома: якщо флакон розкритий, його не можна переносити. Тому для маломобільних груп використовується вакцина Coronavac - одна доза в одному флаконі. Людина, якій важко пересуватися, або його родичі можуть звернутися в реєстратуру ЦПМСД, або до свого сімейного лікаря, щоб записатися на вакцинацію Coronavac на дому - причому, не тільки самої людини, а й тих, хто за нею доглядає і спільно проживає», - розповів директор ЦПМСД №2.
Є об'єктивні причини, за якими людина може відмовитися від щеплень. Їх перерахував Євген Матвєєв: «Якщо людина захворіла, у неї спостерігається гостра стадія захворювання, або загострення хронічної хвороби, є сенс відкласти вакцинацію до одужання. Досить часто наші пацієнти ставлять питання: чи потрібно робити імуноферментні аналізи, перевіряти рівень імунітету? Такої необхідності немає, але, безумовно, кожна людина може це зробити. Якщо людина перехворіла, а імунітет на рівні 0 - 2, то ризик зараження коронавірусом дуже великий. Рекомендується: після хвороби впродовж півроку в середньому годі й робити цю процедуру. Але поняття імунітету дуже індивідуально, тому якщо людина бажає, вона може на наступний день після одужання вакцинуватися - це не заборонено».
Це один з найбільш поширених питань, які звучать від старшого покоління читачів PR.UA.
Євген Матвєєв рекомендує: «Важливо для кожного пацієнта усвідомлювати: коли тиск підвищений, але це його робочий тиск, і він відчуває себе нормально, а якщо знизити, то буде погано. В кожному випадку підхід повинен бути індивідуальним. Якщо у людини тиск, наприклад, 160 на 90 - підвищений, але він є його робочим, то щеплення робити можна. Якщо ж людина страждає на гіпертонічну хворобу і наразі має підвищений тиск, який порушує якість його життя - аж до гіпертонічного кризу - безумовно, щеплення варто відкласти до нормалізації артеріального тиску. Під час вакцинації не повинно бути гострих захворювань, або загострень хронічних хвороб. А гіпертонічний криз є загостренням хронічного захворювання».
Подібні питання, за словами Євгена Матвєєва, кожен житель міста повинен вирішувати зі своїм сімейним лікарем: «Більш того, перед вакцинацією лікарем мобільної бригади кабінету вакцинації проводиться опитування, і ці питання також задаються - чи є у людини зараз гостре захворювання, або загострення хронічної хвороби. І тільки після цього приймається рішення. Прикладів медичних відводів трохи, але вони є. Ми вакцинували людей, які знаходяться в будинках-інтернатах для ветеранів війни і праці, а їх в Маріуполі два, і в одному з них було три медичних відведення. Прямо на місці лікарем було прийнято рішення, що пацієнт не готовий до щеплення, і воно може завдати потенційної шкоди, а не користь».
Звертаючись до депутатів районної ради, Євген Матвєєв зазначив: «Незважаючи на лідируючі позиції Маріуполя в прищеплювальній кампанії, на сьогодні нам все ж не вистачає більш відповідального ставлення жителів до необхідності вакцинації. Депутати районної ради є лідерами громадської думки, тому я звертаюся до вас з проханням провести роботу серед своїх виборців. Інакше, ніж створити колективний імунітет, нам не подолати пандемію. Немає іншого способу повернутися до нормального життя, без локдаунів, без закриття шкіл і дитячих садків», - звернувся до депутатів Євген Матвєєв.
Голова Маріупольської районної ради Степан Махсма закликав колег: «Ми всі своїм особистим прикладом повинні переконати оточуючих вакцинуватися для того, щоб разом зупинити пандемію COVID-19».
На сьогодні в Маріуполі вже щеплені всі військовослужбовці, які беруть участь в Операції об'єднаних сил, медики, триває вакцинація вчителів, старшого покоління віком 60+, активними темпами прищеплюються працівники градоутворювальних та комунальних підприємств.
Світлина Аліни Комарової
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден