У Маріуполі у продажу з'явилися тести на ковід — з'ясувати, заразний ти чи ні, можна в домашніх умовах.
Виробники обіцяють правдиві результати за перших симптомів захворювання, передає pr.ua.
Ціна питання та власного спокою – лише півтори сотні гривень. При цьому купити експрес-тест можна як в одній із мереж супермаркетів, так і в аптеках. У соцмережах городяни обговорюють їхню ефективність та діляться враженнями. Одні вважають, що у продажу прострочений товар, а інші зазначають, що тести працюють, але вірогідність їх все ж таки сумнівна. Є й негативний досвід використання: "Брали схожий в аптеці за 460. Відповідь негативна. Перездали в лабораторії — відповідь позитивна".
Чи є сенс домашнього тесту на ковід
Журналіст рr.ua спробував з'ясувати, чи можна довіряти тестам із супермаркетів та чи стане результат такого тесту підставою для відкриття/закриття лікарняного листа.
"У лікарнях під час вступу до відділень проводять експрес-тести на коронавірус та повідомляють результат. Але він не є діагнозом і потрібне підтвердження ПЛР. Виробники, звичайно, пишуть на них чутливість під 90%, але ж люди приходять до лікарень спочатку захворювання і вірусу в зіві й носі буде мало. Також те, що люди не знають, як користуватися тестом, дасть неправильний результат. У підсумку людина вважатиме, що здорова. Я б не радила витрачати гроші на таку продукцію в приватних руках: дорого та ефективності максимум на 30%", — прокоментувала завідувачка вірусологічної лабораторії маріупольської районної філії ГУ "Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" Олена Бушуєва.
Вона пояснила, у яких випадках експрес-тест запрацює:
- при високому вірусному навантаженні;
- після п'яти днів хвороби на коронавірус.
Чи дадуть за домашній тест на ковід лікарняний лист
За словами Олени Бушуєвої, результати домашніх експрес-тестів на коронавірус можуть стати приводом для відвідування лікаря. Однак у нормативній документації медиків та епідеміологів нічого не сказано про тести, що реалізують як товар у супермаркетах і, як наслідок, проведених за стінами медичних закладів. Результати таких досліджень ніде не приймають і не фіксують. Отже, домашній експрес-тест на ковід не може стати підставою для оформлення лікарняного листа.