Маленькі квіти проклюнулися крізь щільний шар грунту, злежаний за зиму до стану бетону. Незважаючи на мороз, а сьогодні вранці на градуснику було мінус 6, на пролісках вже набрякли суцвіття, які до вечора повинні розгорнути свої крихітні білі пелюстки.
А вчора в другій половині дня на бульвар Меотиди Лівобережного району прилетіли дикі качки, які трималися трохи осторонь від «місцевих» пернатих - голубів. І багато маріупольців спостерігали в небі клин гусей, що пролітали над узбережжям Азовського моря.
«Проліски через невідповідний клімат у нас в природі не ростуть, - розповіла PR.UA завідуюча відділом природи Маріупольського краєзнавчого музею Ольга Шакула. - Крім тих випадків, коли їх висаджують на клумбах маріупольці. Так що біля будинку «Маленької Віри» їх висадили місцеві жителі».
Час цвітіння пролісків, за словами Ольги Шакули, кінець лютого-початок березня, в залежності від погоди. Крім них, в цей час з'являються й інші первоцвіти – гусяча цибуля з дуже маленькими жовтими квіточками, птицемлечник, схожий на пролісок, шафран.
Що стосується диких качок, то вони не відлітають від нас далеко - відкочовують в сторону Криму, а зараз повертаються назад.
«Вони гніздяться на наших морських косах, в тому числі на Білосарайській - на території національного заповідника« Меотида». Там вони утворюють цілі колонії з тисяч птахі», - додала завідувачка відділом природи. - Деякі з них влаштовують гнізда в очеретах уздовж річки Кальміус, найчастіше - за містом, де немає людей і шуму цивілізації».
А ось дикі гуси повертаються з півдня, як і інші перелітні птахи. Весна, незважаючи на відчайдушний опір зими, проривається до Маріуполя.
Раніше PR.UA розповідав, що на 8 березня в парку «Веселка» з'явилися тюльпани.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден