Сьогодні на спуску до моря у Лівобережному районі Маріуполя діти ловили метеликів.
Журналіст pr.ua зустрів маму із двома дітьми, які сперечалися, кому нести сачок. На питання - навіщо їм це пристосування для лову лускокрилих у листопаді, дівчинка відповіла - ловити метеликів!
І показала спійману комаху з жовтими крилами. У народі їх називають лимонницями. Що цікаво метелик поводився досить жваво, махаючи крилами.
«Нічого дивовижного, – пояснила завідувач відділу природи Маріупольського краєзнавчого музею Ольга Шакула. – Зараз потепліло і в зеленій зоні міста можна зустріти не лише лимонниць, а ще голуб'янку, кропивницю і навіть увечері красивого нічного метелика – павиче око».
За її словами, лускокрилі можуть виживати восени при зниженні температури повітря вночі, ховаючись у рослинності. А вдень, коли пригріє сонечко, пурхають над травою. Щоправда, живуть вони недовго – до кількох діб. А вже коли приходять перші нічні заморозки, метелики гинуть.
За прогнозами українських синоптиків, у Маріуполі найближчим часом утримається відносно тепла погода, щоправда, з опадами. Нічні заморозки очікуються у середу та четвер.
Тим часом, з нашого регіону вже почалися перельоти птахів на зимівлю у далекі країни та міграція до порівняно близьких теплих регіонів.
Так, уже відлетіли до Африки ластівки. І почали відкочувати вздовж нашого Азовського моря та Чорного на південь качки та гуси. Маріупольці сьогодні вночі чули крики качок, що летять над містом та ділилися спостереженнями у соціальних мережах.
Як зауважила Ольга Шакула, птахи летять без посадок. Максимальна швидкість польоту качок досягає понад 100 кілометрів на годину. Але переліт вони здійснюють повільніше, заощаджуючи сили.
Раніше pr.ua розповідав про те, що до Маріуполя з Урзуфу на зимівлю везуть звірів у «Парк дикої природи».
Світлина Олександра Панкова