Про це йшла мова в ході робочого візиту до Маріуполя віцепрем'єр-міністра - міністра з питань тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова.
Разом з міським головою Вадимом Бойченком, його заступниками та керівниками структурних підрозділів міськради він оглянув умови, в яких проводяться заняття з дітьми, поспілкувався з персоналом центру.
Якщо раніше тут приймали дітей з двох-чотирьох років, то тепер фахівці беруться за малюків з перших місяців життя.
«Ця послуга - раннє втручання - дозволяє якомога раніше почати працювати з дитиною, ще до того, як буде поставлений діагноз або присвоєна група інвалідності, - зазначила директор департаменту соціального захисту населення Маріупольської міськради Ірина Коробка. - Уже дві сім'ї зацікавилися цією можливістю».
Психологи та реабілітологи працюють з найменшими дітьми і їх батьками вдома, але заняття можуть проходити і в центрі.
Завдяки створенню комфортних умов тепер в центрі можна залишати дитину на деякий час - це велика допомога сім'ям, де є діти, які не можуть відвідувати навчальні заклади в силу своїх особливостей.
Також фахівці працюють з дітьми до 18 років, а раніше - тільки до 14. Оскільки далеко не всім дітям підходять групові заняття, а потрібно встигнути охопити всіх, центр працює у дві зміни з 8 до 17 години. За установою закріплено спеціальний мікроавтобус з підіймачем для транспортування дітей.
Нагадаємо, Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю №2 отримав повноцінний капітальний ремонт завдяки фінансовій допомозі Європейського інвестиційного банку, обласного бюджету, загальна вартість проєкту - 44,4 млн грн.
«Протягом довгого часу людей з інвалідністю не помічали, але ми повинні переламати цю ситуацію, виходячи з позиції гуманного ставлення до всіх абсолютно дітей і створюючи рівні можливості для маріупольських сімей», - зазначив Вадим Бойченко.
Він також нагадав, що в центрі реабілітації Центрального району зараз триває ремонт - в Маріуполі вже в наступному році буде два комплексних, комфортних, красивих центра, які допоможуть сотням сімей. За статистикою, в місті нараховується 1700 дітей з інвалідністю.
«Те, що я тут побачив - надихає, - поділився враженнями Олексій Резніков. - Дійсно, роботи виконані не тільки якісно, але і з душею. Бажаю, щоб другий центр, про який говорив ваш мер, запрацював на такому ж високому рівні. Те, що робиться для дітей та їх батьків, дуже важливо».
Раніше PR.UA розповідав про підготовку до відкриття дитячого садка після масштабного ремонту.
Світлини Людмили Єрмішиної
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)