З 2014 року в Маріупольському районі вперше у 2020 і 2021 роках було дозволено полювання на хутрового звіра і птицю. Крім того, в мисливських угіддях дозволили санітарний відстріл шкідливих диких звірів.
«Сезон полювання проходив з листопада минулого року по 28 лютого цього, - розповів спеціально для PR.UA директор мисливсько-рибальського господарства «Удача» Маріупольського району Василь Сагариць. - За цей час було вбито 168 лисиць, 3 вовки, 10 єнотовидних собак і 6 шакалів. Під час проведення полювань проводиться відстріл шкідливих хижаків, так як надходить багато скарг жителів населених пунктів району – Ялти, Урзуфа, Стародубівки та інших про напад диких звірів на домашніх тварин і птицю».
Особливу небезпеку, в тому числі і для людей, представляють лисиці, які крадуть на подвір'ях птицю – гусей, качок, курей. Також вони є розповсюджувачами вірусу сказу, з яким поки не навчилися боротися. Інфікованому по ланцюжку - від лисиці до домашньої тварини (котів, собак), потім людині загрожує летальний результат, якщо вчасно не звернутися за медичною допомогою. І, на жаль, в минулі роки були випадки в прилеглих районах, коли діти, які заразилися від домашніх вихованців, вмирали від сказу. А вірус передається від тварини людині через слину, подряпини і укуси.
Вовки становлять загрозу для більших домашніх тварин – овець, телят, які стали жертвами хижаків минулого року серед білого дня на пасовищах. Це відбувалося влітку поблизу сіл Малоянисоль та Кременівка. А поруч із селом Степанівка зграя вовків розірвала бика.
За кілька років в Маріупольському районі розвелася величезна кількість шакалів. Живуть і розмножуються вони зграями. Особливо багато шакалів поблизу селища Ялта, а в селах Урзуф, Мелекіно і Юр'ївка – в очеретах. Їх виття в теплу пору року ночами не дає спати місцевим жителям цих населених пунктів і відпочиваючим. Більш того, за словами Василя Сагариць, шакали полювали на птицю в цих селах і селищі.
«Зараз важко підрахувати їх кількість, - зауважив Василь Сагариць. - Можна говорити про сотні шакалів, які стрімко поширюються по всій Донецькій області і вже - по сусідній Запорізькій».
Під Маріуполем за сезон полювання було знищено близько 15 лисиць, про що розповів PR.UA керівник мисливсько-рибальського господарства «Приазов'я» Микола Грек. Вовків за територією Маріуполя також бачили, але мисливцям вони не траплялися.
«Цей звір - розумний, хитрий і підступний, - додав він. - До речі, відрізнити їх від собаки при зустрічі можна досить легко. Вовки більші, у них велика голова, а хвіст «трубою» опущений вниз, вуха загострені, очі трохи розкосі. Сліди від лап вовка круглі, а у собаки - довгасті».
А на територіях поблизу селища Нікольське відстрілом займалося мисливське господарство «Артеміда». Тут відстрелені 31 лисиця і один шакал, повідомив PR.UA директор державного підприємства «Приазовське лісове господарство» Ігор Москаленко.
Після закінчення сезону полювання відстріл шкідливих диких звірів заборонений.
«У них починається період розмноження і полювати на вовків, лисиць та інших звірів в цей час навіть не гуманно, - пояснив він. - А для боротьби з поширенням сказу ми, як і в минулі роки, проведемо вакцинацію, розкидаючи приманку з вакциною на землях всього Маріупольського району».
Таким чином, за весь сезон полювання у всьому районі і поблизу Маріуполя були відстріляні 214 лисиць, 10 єнотовидних собак, 3 вовки і 7 шакалів.
А вчора, в останній день полювання, біля села Портівське мисливці вбили двох шакалів, а під Урзуфом – трьох лисиць.
Раніше PR.UA розповідав, як у нас проводиться профілактика сказу і санітарний відстріл хижаків.