У Маріуполі сьогоднішній тариф на тепло для населення залишається без змін і буде діяти протягом трьох років.
Збільшено тарифи для бюджетних організацій і найістотніше для інших споживачів - юридичних осіб.
Дві ключові події, що визначили вартість тарифів
У структурі тарифу на тепло вартість природного газу складає до 80%, і вона катастрофічно зростає. Починаючи з червня цього року, міський голова Маріуполя Вадим Бойченко спільно з Асоціацією міст України вів складний переговорний процес з керівництвом НАК «Нафтогаз України» і діалог з Кабінетом міністрів України.
Втручання в ситуацію Президента України Володимира Зеленського та його активна позиція дозволили домогтися встановлення пільгової ціни на природний газ і, як наслідок, соціального тарифу на тепло для населення. Про це на засіданні виконкому Маріупольської міської ради заявив директор департаменту з управління енергетичними підприємствами Костянтин Пісмарьов.
Подією «номер один» стало укладення трирічного контракту з НАК «Нафтогаз України» з фіксованою пільговою ціною на природний газ 7420 грн/1000 куб. м.
«Вперше в історії нашої країни весь газ, видобутий в Україні, відданий на потреби населення. Без політичної волі керівництва країни це було б зробити неможливо», - зазначив Костянтин Пісмарьов.
Саме це дало можливість залишити чинний тариф на тепло для населення в Маріуполі на сьогоднішньому рівні: 2133 грн/Гкал.
Подією «номер два» стало підписання Меморандуму між Кабінетом міністрів України, НАК «Нафтогаз України», Асоціацією міст України, Офісом Президента України про врегулювання проблемних питань у сфері теплових постачань. Меморандум, зокрема, зафіксував пільгову ціну природного газу для бюджетних організацій на рівні 16 554 грн/1000 куб. м, а як фінансове забезпечення такого рішення міста отримають збільшення відрахувань від податку на доходи фізичних осіб на 4%.
При такій фіксованій пільговій ціні природного газу тариф для бюджетних організацій складе 3951,59 грн/Гкал.
Що стосується інших споживачів - юридичних осіб, то для них тариф на тепло формується, виходячи з ринкових цін на природний газ. За словами директора департаменту, за вересень ринкова ціна газу становила 24 934 грн/1000 куб. м. Відповідно, тариф на тепло для юросіб складе 5365,18 грн/Гкал.
«На жаль, тариф для юридичних осіб істотно виросте, виходячи з ринкових цін на природний газ. Така вимога Нафтогазу. Віддавши весь український дешевий газ людям, весь інший ресурс державний монополіст буде здобувати на зовнішньому ринку», - розповів Костянтин Пісмарьов.
Він також доповнив, що ринкова ціна газу продовжує зростати. На жовтень вона вже становить близько 40 000 грн/1000 куб. м.
Директор департаменту заявив:
«Якби міський голова Маріуполя спільно з Асоціацією міст України не заручилися підтримкою Президента України, при таких цінах на природний газ тариф для населення зріс би в три рази. Але цього не сталося».
Таким чином, рішенням виконкому встановлено:
- тариф на тепло для населення в Маріуполі збережеться на сьогоднішньому рівні: 2133 грн/Гкал, і залишиться таким же протягом трьох років;
- пільговий тариф для бюджетних організацій складе 3951,59 грн/Гкал;
- ринковий тариф для юридичних осіб за вересень складе 5365,18 грн / Гкал.
Щоб стримати подальше зростання
На це націлена інвестиційна програма комунального комерційного підприємства «Маріупольтепломережа».
Загальні інвестиції складуть 748 млн гривень, що дозволить протягом п'яти років планомірно скорочувати збитки підприємства шляхом підвищення його енергоефективності та більш гнучко реагувати на зміну ціни природного газу.
Програма, за словами Костянтина Пісмарьова, передбачає реалізацію понад 200 заходів від масштабної заміни теплових мереж до модернізації та оптимізації мережі котелень.
«Шляхом зменшення частки енергетичних складових в структурі тарифу на тепло інвестиційна програма дозволить в майбутньому стримувати його зростання в першу чергу для населення», - розповів директор департаменту.
Інвестиційна програма була підтримана депутатами міської ради.
Світлина з відкритих джерел