Заяви українського уряду про зниження ціни на газ до 6,99 грн/м куб. поки стосуються тільки побутових споживачів. Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко пропонує знизити ціни на газ не тільки для населення, але і для підприємств теплопостачання, оскільки від цього безпосередньо залежить тариф на тепло. Депутати міської ради підтримали звернення мера до Прем'єр-міністра України, міністерствам енергетики та соціальної політики з метою захисту інтересів жителів Маріуполя, передає кореспондент PR.UA. Якщо в уряді почують, то діючі в Маріуполі тарифи на тепло і воду підвищуватися не будуть.
Вадим Бойченко на зустрічі з журналістами підкреслив, що важелі впливу на формування ціни енергоносіїв знаходяться в руках у Кабінету міністрів України, профільних міністерств, Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), НАК «Нафтогаз України», Антимонопольного комітету України. Це їх пряма компетенція і зона відповідальності.
При цьому вартість газу для ККП «Маріупольтепломережа», за словами Вадима Бойченко - це найбільш ємний показник, який безпосередньо впливає на роботу підприємства.
«Ця основна складова тарифу не визначається ні на рівні муніципалітету, ні на рівні підприємства. Ми приймаємо її як даність. Якщо збільшується вартість газу для «Маріупольтепломережі», то спрацьовує наступна опція під назвою «економічно обгрунтований тариф на тепло для населення». Якщо уряд заявляє про зниження тарифів, то необхідно враховувати і цей фактор - зменшувати ціну газу для підприємств теплопостачання. Тільки тоді це буде справедливий підхід до всіх споживачів - і тим людям, хто проживає в приватному секторі, і тим, хто живе в багатоквартирних будинках», - вважає Вадим Бойченко.
Мер наполягає, що програма врегулювання ситуації з тарифами повинна впроваджуватися не з 1 лютого, а з 1 грудня - з моменту зростання їх вартості.
В іншому випадку, якщо вся відповідальність буде перекладена з центрального на місцевий рівень, то «Маріупольтепломережа» буде тільки нарощувати збитки, які доведеться погашати за рахунок міського бюджету. Команда Вадима Бойченко прийняла це підприємство п'ять років тому зі збитками в 850 млн гривень; на сьогодні, завдяки системній роботі по зниженню витрат, вони становлять 150 млн гривень, але можуть збільшитися на 100 млн гривень, якщо урядом не буде вжито заходів щодо зниження відпускної ціни газу. І тоді місту доведеться знаходити ці гроші, зменшуючи фінансування інших статей бюджету - медичні, освіти, дорожнього будівництва і так далі.
Звернення міського голови до Прем'єр-міністра України, міністерствам енергетики та соціальної політики спрямоване на те, щоб не допустити такої ситуації і захистити інтереси жителів Маріуполя.
Вадим Бойченко підкреслив: «Є величезне бажання допомогти жителям, не розділяючи на багатоквартирний сектор і приватні будинки. Два принципово важливі моменти, перший - державне регулювання тарифів як для побутових споживачів, так і для підприємств теплопостачання, починаючи з дати збільшення ціни. Другий - розширення портфеля житлових субсидій та повернення до механізму їх призначення в 2017 році. Тоді в Маріуполі було 65 тисяч домогосподарств, які отримували субсидії; зараз - тільки 30 тисяч. Уряд повинен розширити програму державної компенсаторної підтримки».
З ініціативи фракції Блоку Вадима Бойченка відбувся день депутата за участю керівників приватних підприємств «Маріупольгаз» і «Донецькі електричні мережі», а також комунальних «Маріупольтепломережа» та «Міськводоканал».
Резюмуючи підсумки зустрічі, на якій детально обговорювалися питання формування тарифів, перший заступник міського голови Михайло Когут і секретар міської ради Ксенія Сухова відзначили: якщо держава не збільшить вартість енергоносіїв для комунальних підприємств, то діючі тарифи на тепло і воду в Маріуполі підвищуватися не будуть.
«Наше основне завдання - не дати підвищити ціни на енергоресурси, які є основною складовою тарифоутворення. Підвищення тарифів «Маріупольтепломережа» та «Міськводоканалу» немає, і, якщо вдасться домогтися, його не буде», - зазначила Ксенія Сухова.
Депутати підтримали звернення міського голови Вадима Бойченко до Прем'єр-міністра України, Міністерству енергетики і Міністерству соціальної політики України. У зверненні пропонується вжити заходів щодо зниження цін на газ для теплопостачальних підприємств, а також для населення, яке використовує газ для опалення будинків з урахуванням його розподілу і транспортування. Крім цього - розробити механізм державної компенсаторної політики з моменту зростання тарифів.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден