У Маріуполі визначено проєкти-переможці програми "Громадський бюджет" – у 2022 році в місті з'являться нові цікаві туристичні локації.
Містяни ініціюють створення нової серії мініскульптур, галереї Куїнджі просто неба та проведення історичного фестивалю, передає pr.ua.
Фінальне засідання конкурсної комісії Програми мінігрантів з розвитку культури, туризму, спорту та молодіжної політики пройшло 22 листопада та визначило, які проєкти маріупольців реалізують у 2022 році. Усього ж було розглянуто вісім грантових заявок, відібрано семеро переможців.
Так, одним з них став проєкт реставрації старовинних дверей Маріуполя. Pr.ua вже повідомляв, що городяни планують до кінця 2022 року відреставрувати ще 10 цих об'єктів історії.
"Участь у конкурсі мінігрантів було нескладною, складно було зрозуміти, які вимоги потрібно дотриматися для подання заявки. У цьому мені допомогла менеджер з розвитку туризму ККП "м.ЄХАБ" Крістіна Ханча та знання тимчасових процесів нашого проєкту – терміни реставрації дверей, вартість та інше. Кошти, які ми попросили, будуть спрямовані на придбання матеріалів – за 61 300 грн ми закупимо матеріали для 10 старовинних дверей. Це дуже хороша підтримка проєкту, завдяки якій ми також зможемо розширити горизонти наших робіт. Тобто крім дверей почати реставрувати старовинні козирки", - розповів pr.ua автор проєкту "Життя дверей має значення" Ярослав Федоровський.
За його словами, відреставровані двері стануть новими туристичними локаціями Маріуполя, а також фотозонами для блогерів, підприємців та гостей міста. Ярослав Федоровський додав, що виграний грант – лише частина необхідних коштів для проєкту, оскільки ще потрібна оплата послуг вантажників, транспорту та самих робіт з реставрації.
Згідно з результатами відбору комісії, опублікованими на Туристичному сайті Маріуполя, городяни також ініціюють:
- Історичний мікрофестиваль "Битва на Калці" із турніром;
- Англомовний табір Mariupol Guide Camp 2022 з підготовки кваліфікованих англомовних гідів;
- Мобільний додаток Mariupol Travel як туристичний універсальний інструмент для орієнтування у місті;
- Створення тематичної серії мініскульптур "Гастрономічні пам'ятки Маріуполя";
- OPEN AIR KUINJI GALLERY або галерея просто неба – на фасаді одного з будинків у центрі міста розмістять репродукції відомих полотен майстра світла Архипа Куїнджі;
- Створення професійного довідника та промороликів кінолокацій міста.
Усі ці мініпроєкти планують реалізувати до початку наступного туристичного сезону в Маріуполі.