На Лівобережному пляжі Маріуполя відпочиваючі у неділю городяни виявили загиблого дельфіна з плямами пошкоджень на шкірі.
Сьогодні, 21 листопада, зранку вийшло сонце, і теплого осіннього дня маріупольці вирушили масово відпочивати на пляжі міста. На Лівобережжі море під час відпливу значно відійшло від берега. У донному мулі кілька рибалок копали хробаків. По березі походжали і літні городяни, і сім'ї з дітьми.
«Мамо, дивися велика рибка», - голосно вигукнув хлопчик і побіг піском до дельфіна, що лежав без руху, розмірами трохи більше метра.
На його шкірі було видно плями ушкоджень. І здавалося, що він докірливо посміхається, ніби намагаючись спитати – за що?
«Він заснув, так? А якщо його у воду відтягнути – прокинеться?», - питав із надією малюк.
А матері психологічно важко було пояснити дитині, що дельфін загинув і вже ніколи не прокинеться, і вона намагалася відвернути увагу сина, показуючи на чайок.
Як розповіла pr.ua завідувач відділу природи Маріупольського краєзнавчого музею Ольга Шакула, в Азовському морі мешкають переважно дельфіни азовки (їх ще називають морською свинею). Це найменший вигляд. Він може сягати довжини 1,2 – 1,5 метра.
Іноді з Чорного моря до Азовського запливають білобочки та афаліни.
«Дельфін, викинутий на берег, міг заплутатися в мережах браконьєрів», - додала Ольга Шакула.
Він міг вирватися з браконьєрських снастей, а потім його, пораненого та ослабленого, викинуло на берег. Або самі браконьєри викинули його з мереж, після чого азовку винесло припливом на мілководдя, а коли море відійшло від берега, дельфін так і залишився лежати на мокрому піску.
Звичайно, можлива й інша причина загибелі ссавця – заплив надто близько до берега в гонитві за кормом і не встиг піти у глибину під час відливу.
З іншого боку, як зауважила Ольга Шакула, дельфіни полюють зграєю і тоді загинув би не один.
Але, незалежно від причини загибелі мешканця нашого моря, його до сліз шкода. Раніше pr.ua розповідав, що тепер за жорстоке поводження з тваринами можна отримати до восьми років.
Світлини Олександра Панкова