Разом з впровадженням нового меню в шкільних їдальнях, в Маріупольській міській раді планують реорганізувати комунальне підприємство «Комбінат шкільного харчування» за принципом фабрики-кухні.
«Нове меню ми зобов'язані впровадити всюди, - розповів PR.UA заступник міського голови Олександр Кочурін. - Безумовно, це буде впливати на його вартість з наступного навчального року. Дивлячись на це, ми бачимо, що у нас в місті невеликий ринок підрядних організацій, що забезпечують це харчування. На жаль, ніхто з них не готовий вкладати інвестиції, бо це не той вид бізнесу, на якому можна заробляти».
За його словами, для купівлі нового обладнання харчоблоку необхідно близько 2 мільйонів гривень. Міська влада купує нові пароконвектомати та інше обладнання для шкільних їдалень, але змушена віддавати його в оренду, практично нульову.
З іншого боку, є підприємство «Комбінат шкільного харчування».
«Мені хотілося б, щоб ми його реорганізували за принципом фабрики-кухні, - продовжив Олександр Кочурін. - Їжа для навчальних і дошкільних установ буде вироблятися в різних місцях міста - в 5-10 точках, а потім її розвезуть в усі школи та дитсадки вночі. Така система ефективно працює в Німеччині - страви готуються сьогодні з подачею на завтра без будь-яких заморозок».
Як зауважив заступник мера, впровадження такої системи дозволить контролювати якість приготування - не треба виїжджати в кожну школу і дитячий сад, адже зараз в Маріуполі їжу готують в 63 школах і 79 дитсадках, а будуть виробляти в декількох точках, де легше відстежувати всі процеси.
З введенням цієї системи в навчальних та дошкільних установах залишаться тільки пароконвектомати, холодильники та посудомийні машини. Перевезені заздалегідь страви у вакуумному пакуванні треба буде тільки розігріти в пароконвектоматах і розкласти по тарілках.
Для впровадження фабрик-кухонь необхідні три компоненти: створити базові харчоблоки-цехи (п'ять вже є); на другому етапі придбати автомобілі з холодильниками для доставлення їжі та обладнання - наприклад, візки; третій етап - купити пароконвектомати, холодильники та посудомийні машини для всіх шкіл і дитячих садів, де їх немає.
«Ми хотіли б реалізувати цей проєкт в найближчі 5 років», - сказав Олександр Кочурін і зазначив, що для цього необхідна підтримка центральної та обласної влади.
Раніше PR.UA розповідав про те, що запроваджена система шкільного харчування в Маріуполі - приклад для всієї України.