За інформацією Міністерства охорони здоров'я, з 22 березня в Україні стартує імунізація сімейних лікарів, трохи пізніше - працівників соціальної сфери, людей старше 80 років. Тих, хто повинен був отримати щеплення в першу чергу, але не встиг, будуть прищеплювати паралельно - це медики, залучені до боротьби з COVID-19, і військові в зоні ООС.
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомляв на брифінгу, що тепер вводити вакцину будуть не тільки співробітники спеціальних бригад, а й в стаціонарних прищепних пунктах. Зараз їх по країні 565, планується довести їх кількість до 2500.
У Маріуполі співробітників первинної ланки медицини - центрів медико-санітарної допомоги - почали прищеплювати достроково, ще в кінці минулого тижня.
«Алгоритми дорожньої карти вакцинації дозволяли нам при наявності залишків препарату прищеплювати бажаючих з наступного етапу. Коли наша бригада вакцинувала співробітників стаціонарів, то разом з ними почали робити щеплення і бажаючі медики первинної ланки, від сімейних лікарів до медсестер і санітарок», - зазначив Євген Матвєєв, директор центру первинної медико-санітарної допомоги №2, при якому створена бригада для вакцинації.
Нагадаємо, вакцина CoviShield поставляється у флаконах на 10 доз, після відкриття необхідно використовувати препарат протягом 6 годин. Тому, щоб не нищити вакцину, щеплення пропонують комусь наступному з «листа очікування».
Якщо на першому етапі вистачало однієї бригади, яка виїжджала до лікувальних закладів, будинків ветеранів, то, коли кампанія буде охоплювати набагато більше людей, запрацюють стаціонарні прищепні кабінети.
«При ЦПМСД №2 створено тренінговий центр, в якому ведеться навчання для співробітників, які будуть задіяні в прищепній кампанії. Ще напередодні старту вакцинації центр направляв до Києва на навчання своїх фахівців - саме вони тепер передають досвід колегам з інших лікувальних установ міста і всього півдня Донецької області, - повідомив директор департаменту охорони здоров'я міськради Андрій Ремпель. - В майбутньому планується, що щеплення від коронавіруса будуть робити в кожному центрі первинної медико-санітарної допомоги».
Євген Матєєв додав, що медики маріупольських первинних організацій пройшли навчання ще два тижні тому і вже знають про особливості вакцин від коронавірусу: «На тренінг збирається група з 20-25 осіб, до нас їдуть з Волноваського, Мар'їнського, Нікольського районів».
У п'ятницю, 19 березня, було отримано ще 480 доз вакцини CoviShield, першу партію в 500 доз вже витратили. На даний момент формуються списки охочих з числа маріупольців від 80 років, а також соціальних працівників. Їх імунізація почнеться на цьому тижні за такою ж схемою, як і раніше: до них приїде мобільна бригада, як повідомив Євген Матвєєв.
За спостереженнями маріупольських медиків, реакції на щеплення були прогнозовані і схожі на ті, що спостерігаються після введення інших вакцин: загальне нездужання, ломота в тілі, підвищення температури, біль у місці уколу. У рідкісних випадках температура понад 38 °C трималася кілька днів.
PR.UA наводить коментарі трьох людей, що пройшли вакцинацію від коронавіруса. В усіх реакція на одну і ту ж вакцину відрізнялася. І це нормально, кажуть лікарі.
Медичний директор міськлікарні №4 Андрій Серветник, як і багато лікарів - а він дитячий інфекціоніст, - вже переніс COVID-19 кілька місяців тому. І прищепився від SARS-CoV-2 в перший день вакцинації в Маріуполі.
«Окрім невеликої хворобливості в місці ін'єкції у мене ніяких реакцій не спостерігалося, навіть температура не підвищилася, - зазначив Андрій Серветник. - Реакція організму на введення вакцини - це нормально, боятися цього не слід. Ризики ускладнень від коронавірусу набагато вище».
Спеціальний кореспондент інформагентства «Армія-інформ» Оксана Іванець також прищепилася від коронавірусу на першому етапі, в числі військовослужбовців ООС.
«Наслідків не було. Трохи поболіло в місці уколу, на наступний день пройшло», - сказала Оксана Іванець.
Маріупольський тележурналіст ТРК «Донбас» Максим Чумак вакцинувався завдяки залишкам препарату, так як не входив до групи, що підлягає імунізації в першу чергу.
«У першу добу відчув невелике нездужання і підвищення температури до 37,6 градусів. На другу добу термометр показав 38, а на третій – температура знизилася до 37 і повернулася до норми», - своїми спостереженнями Максим Чумак ділився в ефірі телеканалу і в соцмережах.
Світлина Аліни Комарової
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)