За час злив постраждали 288 будинків, про що розповів PR.UA директор департаменту розвитку житлово-комунальної інфраструктури Маріупольської міськради Сергій Марчук.
У багатоквартирних будинках протікали покрівлі, вода затоплювала підвали, проникала крізь міжпанельні шви. До того ж, разом зі зливою піднявся рівень ґрунтових вод. Її доводиться відкачувати по кілька разів.
«Сьогодні з ранку відкачували воду з підвалів багатоповерхівок на площі Луніна - №№ 31-33, на вулиці Гагаріна, 1, - повідомив PR.UA Сергій Марчук. - А всього під час зливи в Маріуполі затопило 20 підвалів у багатоквартирних будинках».
За його словами, в даний час по 150 адресам наслідки стихії вже усунені. Але є будинки, в яких необхідно проводити капітальний ремонт, до якого вже приступають. Закінчити ці ремонти планується до кінця вересня.
«На капітальні ремонти покрівель потрібно 14 мільйонів гривень, - продовжив він. - На поточні ремонти, які ОСББ будуть виконувати власними силами, також буде потрібно, приблизно така ж сума».
Крім багатоповерхівок, стихія завдала шкоди ще й установам освіти - 61 об'єкту. На ліквідацію наслідків негоди тут знадобитися 4,9 мільйона гривень.
У лікувальних установах міста також відбувалися випадки протікання покрівель. Однак в рамках гарантійних зобов'язань все було усунено.
Зараз, щоб уникнути заливання опадами покрівель, на багатоповерхівках змінюються зливові (стічні) труби на інші - більшого діаметру. Під час будівництва будинків ставили зливові металеві труби діаметром 80 міліметрів, потім їх змінювали на пластикові - 110-міліметрові.
«Тепер ми хочемо в 9-поверхівках і вищих будинках встановлювати труби діаметром 160 міліметрів, які не будуть засмічуватися і по ним дощова вода стече без затримок», - додав Сергій Марчук.
Як розповідав PR.UA, в Маріуполі створять гідротехнічну службу, робота якої дозволить більш ефективно боротися зі стихією.