Сьогодні Україна відзначає 77 років з Дня визволення від нацистських загарбників.
Цього дня у 1944 році було звільнено найзахідніший населений пункт України – місто Чоп у Закарпатській області. Про це повідомляє pr.ua з посиланням на офіційний сайт Маріупольської міської ради.
Секретар міськради Ксенія Сухова разом із заступниками мера Маріуполя поклали квіти біля підніжжя пам'ятника Воїну-визволителю.
За словами заступника міського голови Аркадія Мєшкова, у наші дні особливо важливо зберігати пам'ять про ту криваву війну та шанувати визволителів України.
«Ті події навчили нас головного – цінувати мир. Сьогодні ми як ніколи розуміємо, що саме це є запорукою розвитку нашого міста та країни», - сказав він.
На честь 77-річчя визволення України від нацистських загарбників представники місцевої влади поклали квіти до пам'ятників визволителям у всіх районах міста. Голова Кальміуської райадміністрації Петро Чекер вшанував пам'ять воїнів-визволителів біля пам'ятника «Танк». Керівник Лівобережної райадміністрації Віктор Очеретін поклав квіти до пам'ятного знака «Гармата». Голова Приморської райадміністрації Володимир Петров вшанував пам'ять загиблих біля пам'ятного знаку жертвам фашизму, а виконувач обов'язків голови Центрального району Володимир Могильний віддав шану визволителям біля пам'ятника у Міському саду.
Нагадаємо, що день 28 жовтня було офіційно встановлено Днем визволення України від фашистських загарбників у 2009 році згідно з указом Президента України Віктора Ющенка.
Цього дня 77 років тому радянські війська вийшли на сучасний кордон України. Таким чином, було покладено край окупації її території нацистами та злочинами, які вони вчиняли.
Це свято було встановлено на честь воїнів-переможців та мільйонів людей, які віддали своє життя за визволення українських земель від німецько-фашистського поневолення.
У ході звільнення України у період із січня 1943 по жовтень 1944 років радянськими військами було проведено 15 наступальних операцій. Найважливішими з них були:
- Воронезько-Харківська (13 січня - 3 березня 1943 р.);
- Донбаська (13 серпня - 22 вересня 1943 р.);
- Чернігівсько-Полтавська (26 серпня – 30 вересня 1943 р.);
- Корсунь-Шевченківська (24 грудня 1943 р. - 17 лютого 1944 р.);
- Львівсько-Сандомирська (13 липня – 29 серпня 1944 р.).
У період з осені 1943-го по осінь 1944 року на визволення України було кинуто основні сили радянських військ – близько половини армії, яка тоді діяла. Визволення України було завершено під час проведення Карпатської операції, яка розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року звільнили Ужгород, а 28 жовтня радянські війська вийшли на нинішній кордон України.
Раніше pr.ua повідомляв, що у маріупольській синагозі відкрилася інсталяція до роковин трагедії в Агробазі.
Світлини Альбіни Баркової