Навколо маріупольського волейбольного комплексу розгорілися пристрасті, так як в цьому унікальному будинку збираються створити музей науки. З іншого боку, волейбол в місті і країні, швидше мертвий, ніж живий
На унікальному дерев'яному паркеті проходили матчі кращих волейбольних команд України, міжнародні змагання, але це було вже давно. Спорткомплекс, створений спеціально для волейболу виявився незатребуваним. Сьогодні в соціальних мережах почався рух за збереження спортивної споруди, яку в народі називають куполом за оригінальну архітектуру. У будівлі збиралися ветерани маріупольського волейболу, які мають намір звертатися до міської влади по допомогу.
Цей комплекс сьогодні перебуває на балансі Маріупольського державного університету та належить кафедрі здоров'я людини. Однак, щоб його утримувати в належному стані необхідні мільйони гривень. А грати сьогодні тут в волейбол на професійному рівні немає кому.
Спеціально для PR.UA ректор МДУ Микола Трофименко розповів: «Цей об'єкт був побудований «Маркохімом» в 1999 році, а до нас на баланс переданий в 2011 році. Ремонту не було. Волейбольна команда, що тренуватися під куполом була розпущена».
За його словами, щомісяця необхідно сплачувати рахунки за теплопостачання та електроенергію - 500 тисяч гривень! Тому вже близько 10 років опалення не включається. Крім того, утримання купола вимагає й інших витрат. Наприклад, тільки на його фарбування йде близько 200 тисяч гривень.
«Виникло питання про капітальний ремонт будівлі, - продовжив Микола Трофименко. - А на це потрібні десятки мільйонів гривень. Тому треба було шукати інвестиції». І можливість отримання інвестицій вуз знайшов.
«Ми спільно з міською радою за підтримки Донецької обласної державної адміністрації, міністра освіти, Малої академії наук подали проект до Фонду регіонального розвитку України зі створення музею науки, - сказав ректор МДУ. - Аналогічний музей є в Києві, і на наступному етапі будуть створюватися три музеї в регіонах - Львові, Полтаві та Маріуполі. Ми виграли 19 мільйонів фінансування. На 10 мільйонів будуть закуплені експонати, 9 мільйонів підуть на ремонт».
На першому етапі відремонтують вікна, комунікації, покрівлю, вхідну групу. На наступному етапі планується реконструювати внутрішні приміщення, причому з урахуванням енергозбереження (утепленням покрівлі та її термомодернізації), щоб мінімізувати витрати на енергоносії. А цінний паркет збережуть і перенесуть в іншу спортивну споруду.
Сам музей буде унікальним - за типом музею Коперника в Кракові з інноваційними тренажерами і експонатами, що дозволяють познайомитися з природними, хімічними, анатомічними процесами.
Як розповів для PR.UA начальник управління молоді та спорту Маріупольської міськради Олексій Казанцев, який і сам грав у волейбол в цьому комплексі, цей об'єкт колись створювався для професійної волейбольної команди.
«А тепер професійної команди у нас немає вже більше 10 років, - говорив він. - На жаль, і в Україні професійний волейбол знаходиться в занепаді. Раніше були різні команди - в нашому місті, Одесі, Харкові, інших містах. Проводилися чемпіонати високого рівня. Зараз цього немає».
За його словами, навіть, якщо в Маріуполі створити волейбольну команду (а для цього необхідно знайти кошти не тільки в бюджеті міста, але повинен свої кошти вкласти спонсор), то грати буде ні з ким в Україні.
З іншого боку, як зауважив Олексій Казанцев, сьогодні ми створюємо передумови для розвитку масового, аматорського волейболу.
«І міська рада підтримує волейбольну лігу, оплачує їм, наприклад, послуги суддівства, - додав він. - І у нас вже є вища і друга волейбольні ліги. Ось це і є розвиток і популяризація такого виду спорту. А утримувати цей об'єкт тільки для волейболу? Ми сьогодні ремонтуємо спортзали і школи і давайте наповнювати їх спортивним змістом. Наші волейбольні клуби грають в спортзалах в загальноосвітніх навчальних закладах».
Ректор МДУ Микола Трофименко наголосив на тому, що сьогодні у ВНЗ є домовленість з міською радою про розвиток спортивної інфраструктури, зокрема і волейбольного спорту. Для цього підшукується будівля під спортивну базу Маріупольського державного університету.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)