Білого лебедя з пошкодженою лапкою рятувальники Маріуполя привезли в «Парк дикої природи».
«За повідомленням на лінію 15-55 мобільна рятувальна група виїжджала на замерзле Кам'янське водосховище, - розповів спеціально для PR.UA начальник Рятувальної аварійно-водолазної служби Маріупольської міськради Олександр Татай. - Лебідь потрапив в крижаний полон недалеко від берега у очеретів - у нього вмерзла в лід одна лапа». Рятувальники вирубали лід і звільнили красеня-лебедя. Після чого відвезли його в «Парк дикої природи».
Власник «Парку дикої природи» Савелій Вашура розповів PR.UA, що у птиці від морозу порвалися перетинки на лапі, проте вона відчуває себе нормально - плаває в рукотворному озері разом з дикими качками. А ось для ночівлі білого лебедя виділено окреме приміщення. Птицю вже оглянув ветеринар і призначив необхідне лікування для пошкодженої лапи.
Савелій Вашура за власні гроші годує не тільки своїх пернатих улюбленців, а і диких качок, гусей та лебедів, які прилітають до нього. Ще навесні минулого року журналіст PR.UA милувався в парку чорними лебедями, гордо плаваючими серед інших птахів.
«З'їли їх, - неприємно вразив словами Савелій Вашура. - До нас прилітали і жили на воді сім чорних лебедів. Всіх їх зловмисники вбили і, швидше за все, з'їли».
Це звучало жахливо. Більш того, за словами керівника «Парку дикої природи», деякі несвідомі рибалки, які ловлять рибу на березі річки, іноді ловлять диких качок на їжу, та ще й варварським способом. Прив'язують наживку до гачків і кидають її птахам. Також загинув і один з двох пеліканів - самка. Зараз в «Парку дикої природи» живуть три пелікана, один - старожил і два новопридбаних.
На щастя, не всі маріупольці можуть здійснювати такі вчинки за гранню моралі. Більшість городян з любов'ю ставляться до братів наших менших - підгодовують птахів і тварин.
Раніше PR.UA розповідав про врятованого від ув'язнення і тортур лисиня.
Світлина Рятувальної аварійно-водолазної служби Мариупольської міськради