Вулицю відремонтують одночасно з відкриттям «Метінвест політехніки» – восени 2022 року.
Так, вчора, 7 квітня, в Технічному ліцеї пройшла зустріч з краєзнавцями, архітекторами та істориками міста. Вони висловили свої пропозиції щодо оновлення історичного центру.
Як розповідає заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Сергій Захаров, вулиця протяжністю 1 км стане пішохідною. Маріупольці зможуть здійснити прогулянку від водонапірної вежі до Міського саду. Також проїзд дозволять велосипедистам.
«У європейських містах велика частина центру - пішохідна. Там гуляють туристи, проводять час жителі. У нашому місті ми також хочемо створити нові можливості для відпочиваючих. Вулиця Архітектора Нільсена стане новим туристичним маршрутом, який зв'яже Міський сад з центральною частиною міста», - додав він.
За словами Сергія Захарова, зараз міська влада тільки розробляє проєкт реконструкції. Вже зрозумілі кілька векторів: вулиця повинна бути зеленою, там висадять нові дерева і чагарники. Крім того, важливо зберегти історичну спадщину Маріуполя. Якраз в цьому місці міста зосереджено чимало цікавих будівель IX і XX століття. Одне з них – легендарний будинок з левами, побудований Віктором Нільсеном.
«Ми хочемо оновити історичні будівлі - привести в порядок фасадну частину, стягнути їх, прибрати прибудови, облагородити двори, встановити нові паркани», - додає заступник міського голови.
Як розповідає директор громадської організації «Архі-місто» Андрій Марусов, ситуацію ускладнює те, що багато будинків, які можуть бути магнітами міста, знаходяться в приватних руках. Учасники зустрічі запропонували кожному з них присвоїти статус пам'ятки архітектури.
«Навіть приватна будова може мати такий статус, це накладає обмеження на власника: він не може зводити прибудови, змінювати його вигляд, руйнувати декоративні елементи», - додає він.
Поки невідомо, як виглядатиме вулиця. Щоб створити концепцію решти території вулиці, представники муніципалітету звернулися до урбаністів з Дніпра.
«Деякі їхні ідеї нам сподобалися - щоб підкреслити морський характер міста, можна хвилями прокласти лавки, плитку», - зазначив Сергій Захаров.
Він додав, що швидше за все, алею, що йде від вежі до проспекту Миру (в народі Арбат), ремонт не торкнеться.
Крім того, міська влада ще продумує варіанти об'їзду вулиці Архітектора Нільсена. Можливо, заїжджати водії зможуть з боку проспекту Миру.
Муніципалітет також зазначив, що декоративні та інфраструктурні рішення надалі будуть обговорюватися, і після цього їх представлять жителям міста.
Світлини Аліни Комарової
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден