За останній рік в Маріуполі було зареєстровано близько 150 випадків, коли тварини кусали людей.
Постраждалі зверталися до медичних закладів, де їм надавали необхідну допомогу. Про це pr.ua повідомив спеціаліст Держспоживслужби Едуард Квашук. Останнім часом подібних випадків у місті побільшало. Мешканці 23-го мікрорайону скаржаться на собак.
Покинуті напризволяще
За словами місцевих, по вулиці Пилипа Орлика ходить зграя собак. Минулої суботи один з них вкусив місцеву мешканку. Тепер жінка робить щеплення від сказу.
"Це сталося біля будинку, неподалік від дитсадка №21 і "Розвивайки" на 23-му мікрорайоні. Ми сьогодні з КП "Комунальник" там були, але того собаки там немає. Є інформація, що його відловили минулої суботи. Але це не заспокоює, тому що біля дитячого комплексу в нас лежать ще три собаки. Вони там живуть, їх зоозахисники підгодовують і ніхто нічого не може зробити, тому що вони чиповані", – розповіла pr.ua постраждала Оксана Зуєва.
За словами жінки, це не єдиний випадок - неподалік собака також покусав дівчинку. Медична директорка з лікувальної частини МТМО Здоров'я дитини та жінки Людмила Михайленко розповіла, що таких випадків у місті чимало.
"За останній місяць до нас на стаціонарне лікування потрапили 20 дітей. З яких районів - точно сказати не можу, ми таку статистику не відстежуємо".
Наразі собака, який покусав що найменш двох людей, перебуває в КП "Щасливі тварини". Там за його станом доглядають згідно з встановленими ветеринарними нормами.
"Собака цей буде знаходитися в нас, випускатися у середовище проживання він не буде. Він сидітиме щонайменше 12 днів. Лікарі його обстежать на предмет сказу, тим паче він кліпсований. Потім його вакцинують від сказу та стерилізують", – розповіла директорка підприємства Олена Швидка.
У МКП "Щасливі тварини" зазначили: причин, з яких ця проблема постала гостро саме в цьому мікрорайоні, декілька. Головна з них – недбалість та безвідповідальність господарів.
"Дійсно, там собаки мігрують. Територія 23-го мікрорайону завжди була проблемною. Тому що там близько розташована велика кількість дач. У літні місяці дачники підгодовують тварин, беруть для охорони своїх ділянок, а потім, повертаючись додому взимку, вони їх залишають напризволяще. Відповідно, без догляду тварини розмножуються. Собаки дичіють, голодують і звісно внаслідок цього стають агресивними. В пошуках їжі вони мігрують ближче до людей, на 23-й мікрорайон", – пояснила директорка МКП "Центр сучасного поводження з тваринами "Щасливі тварини" Олена Швидка.
Фахівці Центру сучасного поводження з тваринами закликають віддавати таких собак на стерилізацію, щоб не збільшувати кількість безпритульних тварин. А також підкреслюють: заклад не є притулком. Основна діяльність – вилов, стерилізація та тимчасова перетримка чотирилапих в період реабілітації.
Вкусив собака – що робити?
У разі, якщо вас або вашу дитину все ж вкусив собака, необхідно надати першу допомогу:
- негайно та ретельно промийте уражене місце великою кількістю води з милом;
- дезінфікуйте рану;
- зверніться до найближчого медзакладу з метою профілактики від сказу.
Заступник начальника управління Держспоживслужби Едуард Квашук нагадав: сказ - це інфекційне захворювання, що вражає нервову систему.
"Це серйозне захворювання, яке може призвести до летального випадку. При першому зверненні до медичного закладу створюється оборотна картка, щоб проконтролювати тварину. І потім ця картка надсилається до ветеринарного закладу, вони спостерігають впродовж 10 днів за клінічним станом тварини. Потім пишуть висновок, якщо тварина здорова, медичний заклад припиняє свій контроль за постраждалим від укусів", – розповів спеціаліст.
Деякі маріупольці пропонують позбавлятися безпритульних тварин негуманними методами, але це незаконно. З листопада цього року єдиний метод регулювання тварини – стерилізація. Евтаназію стосовно чотирилапих в Україні заборонили.
В деяких країнах світу проблему безпритульних тварин вирішують податками. Перш ніж купити тварину, необхідно підтвердити свої наміри. Це дає гарантію, що улюбленець не опиниться на вулиці. У Німеччині податок складає 150 євро за першого собаку та 300 – за другого собаку. У Великобританії, Ізраїлі, Японії, Франції, США та ще багатьох інших країнах світу практикується вивіз тварин за місто до приватного або муніципального притулку. А подекуди в країнах заборонено підгодовувати вуличних тварин.